Каністерапія: як собака лікує людину

Дивіться фото (6)

Новини шоу бізнесу:Вибір тварини залежить від терапевтичних цілей і плану лікування конкретної людини.

Каністерапія – метод лікування та реабілітації з участю спеціально відібраних і навчених собак і є різновидом пет-терапії, яка активно використовується в медичній і соціальній реабілітації. Така терапія допомагає одужувати швидше, а також добре справляється з психічними розладами.

Найчастіше в пет-терапії беруть участь собаки і кішки. Тим не менш, риби, морські свинки, коні та інші тварини, які відповідають критеріям відбору, також можуть бути задіяні. Вибір тварини залежить від терапевтичних цілей і плану лікування конкретної людини.

НА ЧОМУ ЗАСНОВАНА КАНІСТЕРАПІЯ?

Переваги канистерапии

Таке лікування ґрунтується на зв’язку між людиною і тваринами, яка існує вже протягом багатьох століть. Взаємодія з доброзичливим домашнім тваринам допомагає справитися з фізичними й психологічними проблемами, знижує кров’яний тиск і покращує загальний серцево-судинне здоров’я. Під час канистерапии виділяється велика кількість ендорфінів, які надають заспокійливу дію, що призводить до полегшення болю, зменшення стресу і поліпшенню загального психологічного стану.

Читайте также:
Новий аналіз дозволить визначити ризик смерті від інфекції

Каністерапія може використовуватися для поліпшення цілого ряду станів. Важливою частиною терапії є визначення мети, а також відстеження прогресу, яка необхідна для структурування терапевтичної сесії.

Каністерапію можна здійснювати для досягнення наступних цілей:

Поліпшення моторики
Поліпшення рухової здібності
Підвищення самооцінки
Поліпшення словесної комунікації
Розвиток соціальних навичок
Розвиток готовності до участі у заходах
Поліпшення взаємодії з людьми і тваринами

Інші переваги канистерапии:

Робить людину щасливішою, позбавляючи від депресії і змушуючи позитивно дивитися на світ
Рятує від почуття самотності та ізоляції
Рятує від нудьги або туги
Позбавляє від відчуття стурбованості
Допомагає дітям вивчати навички емпатії та виховання.

КОМУ БУДЕ КОРИСНА ТАКА ТЕРАПІЯ?

При хіміотерапії

Пацієнтам, які тривалий час знаходяться у відділенні стаціонару
Людям з хронічною серцевою недостатністю
Ветеранів з посттравматичним стресовим розладом
Дітям з фізичними чи психологічними проблемами
Жертвам інсульту і людям, які проходять процедури по відновленню рухових навичок
Людям з психічними розладами
Присутність домашньої тварини під час неприємної або болючою медичної процедури допомагає впоратися із занепокоєнням. А люди, що проходять реабілітацію, швидше відновлюються, якщо паралельно проходять каністерапію.

Читайте также:
Вчені навчилися "виганяти" ВІЛ з клітин

Крім того, каністерапія використовується для лікування таких захворювань:

Емоційні та поведінкові розлади
Депресія
Тривожність
Алкоголізм та наркоманія
Розлад прив’язаності
Психологічна травма, горе або втрата
Хвороба Альцгеймера
Аутизм
Слабоумство

ЯКІ РИЗИКИ КАНИСТЕРАПИИ?

Основні ризики канистерапии пов’язані з безпекою і санітарними нормами. У людей, страждаючих алергією на тварин, може виникнути алергічна реакція під час взаємодії з собакою.

Тварини, які беруть участь у програмах канистерапии, проходять перевірку на поведінку і здоров’я. Господар тварини або людина, що здійснює практику, повинен навчити собаку. Адже тварини також можуть страждати від травм або неправильного поводження з ними.

У деяких випадках люди настільки прив’язуються до тварин, що не хочуть розлучатися після сеансу або висловлюють бажання стати господарем собаки. Відмова у таких випадках може призвести до зниження самооцінки і депресії.

ЯК ПРАЦЮЄ КАНІСТЕРАПІЯ?

Здійснювати каністерапію найкраще в присутності лікуючого лікаря пацієнта. Канистерапевт, який часто є власником домашньої тварини, призводить тварина на кожну зустріч і проводить сеанси під керівництвом лікаря. У більшості випадків канистерапевты є волонтерами. Для забезпечення безпеки як особи, що одержує лікування, так і домашньої тварини, необхідно обов’язково обговорити правила поводження з собакою.

Читайте также:
Методи, які допоможуть чоловікам при погіршенні потенції

Першим кроком у канистерапии є вибір відповідної породи. Наприклад, для дітей з девіантною поведінкою, психологічними відхиленнями або мають обмежені можливості часто використовуються північні їздові собаки — маламути, хаскі, самоїди, чинуки, чукотські і таймырские їздові собаки.

Перед тим, як собака і канистерапевт зможуть брати участь в терапії, виконується ряд процедур, який зазвичай включає:

Фізичне обстеження тварини, перевірка наявності необхідних щеплень
Навчальний курс з послуху для забезпечення належного контролю
Навчальний курс для навчання канистерапевта взаємодії з пацієнтами
Оцінка характеру та поведінки тварини
Сертифікація від спонсоруючою організації

КАНІСТЕРАПІЯ В УКРАЇНІ

В Україні каністерапія тільки розвивається. В основному їй займаються ентузіасти-кінологи. Однак, існує кілька центрів, де така терапія все ж практикується.

Центр психології «Я+Сім’я», який знаходиться в місті Київ за адресою вул. Героїв Сталінграда, 48-А, став одним з перших, який почав застосовувати каністерапію. У цьому центрі кінологи і терапевти спільно розробляють комплекси вправ для дітей з різними потребами.

Київський кінологічний центр «Лармон» займається канистерапией вже більше шести років, надає можливість дітям займатися зі своїми фахівцями. Сеанси проводяться в Києві та області.

Читайте также:
Корисний цикорій має властивості, про які ви не знали

Окремої уваги заслуговує некомерційна канадсько-українська програма під назвою «Друг героя», в ході якої спеціально навчені собаки-терапевти відвідують лікарні (як військові, так і цивільні) і реабілітаційні центри Київської та Житомирської областей для проведення сеансів терапії з ветеранами Збройних Сил України та українських добровільних батальйонів, а також дітьми, які постраждали в ході бойових дій.

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: