Коли нова арка на ЧАЕС запрацює: Порошенко озвучив терміни

Також глава держави розповів про ситуацію з ядерною могильником в чорнобильській зоні

Когда новая арка на ЧАЭС заработает: Порошенко озвучил сроки

Захисна арка, яка в 2016 році була зведена над четвертим енергоблоком на Чорнобильській АЕС, буде введена в експлуатацію в грудні нинішнього року. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час візиту на ЧАЕС по випадок 32-ї річниці аварії на атомній електростанції.

Він пояснив, чому не квапить запуск конфайнмента на ЧАЕС.

“У цьому році завершиться один з важливих етапів перетворення об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему. На грудень заплановано введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, встановленого ще раніше, в тому числі при моїй присутності. Завершуються роботи з монтажу обладнання та систем, проводиться пуско-налагоджувальні роботи систем і елементів. Я не прискорюю запуск, оскільки якість і безпеку для нас є найбільш важливими критеріями, яким він повинен відповідати”.

Порошенко зазначив, що також в цьому році повинні запустити в промислову експлуатацію комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами та завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

“В кінці цього року планується почати гарячі випробування на новому сховищі відпрацьованого ядерного палива. Я тільки проекзаменував стан готовності. Мені доповіли, що сьогодні це 98% і лише принципова позиція експлуатантів при твердих директиви уряду забезпечує гарантовану якість і безпеку функціонування цього надзвичайно важливого підприємства в майбутньому”.

Нагадаємо, у Чорнобилі практично закінчили будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива неподалік від ЧАЕС, проектний термін експлуатації якого складає сто років. В. о. гендиректора Чорнобильської АЕС Валерій Сейдей розповів про проблемної ситуації в цьому питанні. За його словами, сховище відпрацьованого ядерного палива – це тимчасове рішення.

Читайте также:  Порошенко включив Антикорупційне бюро в органи по боротьбі з організованою злочинністю

Сьогодні в Україні та світі згадують 32-ю річницю аварії. Це найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Аварія на ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року в ході проектних випробувань. Співробітники станції відчували систему безпеки для вироблення електроенергії в аварійних умовах. Аварія вражала своїми масштабами: реактор зруйнований, а в атмосферу з розвалу потрапила величезна кількість радіоактивних речовин. Найбільше постраждала нинішня зона відчуження – райони, що прилягають до станції. Проте, місцевих жителів почали евакуювати лише через 36 годин. Загальний викид радіоактивних матеріалів — 50 млн кюрі. Це еквівалентно 500 атомним бомбам, які скинули на Хіросіму.

Також сайт “Сьогодні” писав з нагоди річниці аварії про 32 факти про трагедію. Для очищення потрібні тисячі років, а гобелен про Зону висить у залі ООН в Нью-Йорку.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.