Коли нова арка на ЧАЕС запрацює: Порошенко озвучив терміни

Також глава держави розповів про ситуацію з ядерною могильником в чорнобильській зоні

Когда новая арка на ЧАЭС заработает: Порошенко озвучил сроки

Захисна арка, яка в 2016 році була зведена над четвертим енергоблоком на Чорнобильській АЕС, буде введена в експлуатацію в грудні нинішнього року. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час візиту на ЧАЕС по випадок 32-ї річниці аварії на атомній електростанції.

Він пояснив, чому не квапить запуск конфайнмента на ЧАЕС.

“У цьому році завершиться один з важливих етапів перетворення об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему. На грудень заплановано введення в експлуатацію нового безпечного конфайнменту, встановленого ще раніше, в тому числі при моїй присутності. Завершуються роботи з монтажу обладнання та систем, проводиться пуско-налагоджувальні роботи систем і елементів. Я не прискорюю запуск, оскільки якість і безпеку для нас є найбільш важливими критеріями, яким він повинен відповідати”.

Порошенко зазначив, що також в цьому році повинні запустити в промислову експлуатацію комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами та завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

“В кінці цього року планується почати гарячі випробування на новому сховищі відпрацьованого ядерного палива. Я тільки проекзаменував стан готовності. Мені доповіли, що сьогодні це 98% і лише принципова позиція експлуатантів при твердих директиви уряду забезпечує гарантовану якість і безпеку функціонування цього надзвичайно важливого підприємства в майбутньому”.

Нагадаємо, у Чорнобилі практично закінчили будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива неподалік від ЧАЕС, проектний термін експлуатації якого складає сто років. В. о. гендиректора Чорнобильської АЕС Валерій Сейдей розповів про проблемної ситуації в цьому питанні. За його словами, сховище відпрацьованого ядерного палива – це тимчасове рішення.

Сьогодні в Україні та світі згадують 32-ю річницю аварії. Це найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Аварія на ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року в ході проектних випробувань. Співробітники станції відчували систему безпеки для вироблення електроенергії в аварійних умовах. Аварія вражала своїми масштабами: реактор зруйнований, а в атмосферу з розвалу потрапила величезна кількість радіоактивних речовин. Найбільше постраждала нинішня зона відчуження – райони, що прилягають до станції. Проте, місцевих жителів почали евакуювати лише через 36 годин. Загальний викид радіоактивних матеріалів — 50 млн кюрі. Це еквівалентно 500 атомним бомбам, які скинули на Хіросіму.

Також сайт “Сьогодні” писав з нагоди річниці аварії про 32 факти про трагедію. Для очищення потрібні тисячі років, а гобелен про Зону висить у залі ООН в Нью-Йорку.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
У Києві за минулий рік було введено в експлуатацію 33 тисячі квартир – експерт
У Києві за минулий рік було введено в експлуатацію 33 тисячі квартир – експерт

Орієнтовна кількість квартир, які були в минулому році введено в експлуатацію тільки в столиці, становить 33 тисяч. Таку думку висловив...

Закрыть