Мучить нічна спрага: що це означає

fallback Здоров'я

Протягом дня людина в середньому випиває від півтора до двох літрів води. Причому потреба в рідині зростає в спеку, після споживання солоної, гострої їжі, після інтенсивного фізичного навантаження – це природно, тому що необхідно відновлення балансу калію і натрію.

Але, коли пити хочеться постійно, і навіть вночі організм вимагає води, то це може бути тривожним сигналом для людини, що вказує на якісь проблеми.

Фахівці виділяють головні причини спраги

  1. Інтоксикація організму

Найчастіше проявляється після надмірного прийому алкоголю. Продукти, що утворюються при його розпаду швидко всмоктуються в кров, отруюючи людину.

З цим пов’язано постійне бажання пити воду, так як з нею токсини поступово природним шляхом будуть виводитися через нирки.

Якщо ж спрага мучить, без вживання алкогольних напоїв, то це може бути наслідком діяльності вірусів. При інфекційному процесі також виділяються токсини.

  1. Неправильне харчування
Читайте также:
Яку користь приносить вживання морської капусти

Якщо в раціоні людини відсутні (або їх недостатня кількість) овочі і фрукти, то може наступити зневоднення.

Нічна спрага зазвичай мучить людей, у яких спостерігається нестача вітаміну «А» і рибофлавіну. Супутньою ознакою може виступати сухість у роті.

Такі ж явища виникають, якщо перед сном поїсти жирну або важку їжу.

  1. Прийом деяких ліків

Ряд медичних препаратів, що відносяться до групи знеболюючих засобів, від серцевої недостатності, гіпертонії, інфекційних хвороб – викликають спрагу навіть вночі.

  1. Проблеми з носоглоткою

Закладеність носа заважає нормально дихати, і людина переходить до дихання через рот. Це незмінно призводить до сухості в ротовій порожнині, і відповідно до жадоби. Особливо гостро це відчувається в нічний час.

  1. Хвороби діабету

Нецукровий: має місце при недостатньому виробленні гормону вазопресину, за який відповідає задня частка гіпофіза. Як наслідок, посилене сечовиділення, втрата організмом води, і сильна спрага.

Цукровий: ця поширена недуга характеризується постійною потребою у воді, так як ця ознака – одна з його основних симптомів. Високий рівень в крові глюкози, провокує витягування води з клітин, і нирки змушені працювати більш інтенсивно. В результаті часті сечовипускання призводять до зневоднення організму і спраги.

Читайте также:
Кращі натуральні олії для засмаги

Заповнюючи запаси рідини, людина, що страждає на діабет, може споживати вісім – десять літрів води за добу, що загрожує серйозними проблемами.

Лікар при цьому діагнозі призначає пацієнтові регулярні ін’єкції інсуліну або прийом препаратів, що знижують цукор.

  1. Захворювання нирок

До них відносяться: цистит, полікістоз, пієлонефрит – також викликають у людини спрагу більшу, ніж зазвичай.

Бажання пити зростає через інфекційний процес. Інтоксикація, що виникає при цьому, сприяє частому сечовипусканню.

Якщо це відбувається майже щогодини, включаючи нічний час – то потрібно терміново звертатися до нефролога.

  1. Проблеми з серцево – судинною системою

Спрага з’являється внаслідок утрудненого струму крові і доставки кисню до клітин організму. Спеціаліст в даній ситуації допоможе підібрати дієві ліки.

Вода – це внутрішнє середовище організму людини, і без неї неможлива нормальна його життєдіяльність (тільки один мозок на 75% складається з води), тому будь-які відхилення від норми повинні насторожити.

Чому важливо підтримувати водний баланс

Навіть невеликий дефіцит рідини може привести до збоїв в роботі внутрішніх органів, а зневоднення загрожує летальним результатом.

Читайте также:
Вітамін Д - простий і ефективний засіб в лікуванні і профілактики остеопорозу

Коли протягом дня людина систематично випиває води менше, ніж її потрібно, то організм переходить в стан стресу. При цьому відбуваються такі негативні наслідки: згущується кров, порушується діяльність гормонів, підвищується кислотність, а це відразу впливає на травну систему.

Фізіологічні зміни тягнуть за собою і емоційні: проблеми зі сном, тривожні стани, аж до розвитку стійкої депресії.

Кожна людина повинна знати, скільки їй необхідно води в день.

Розрахувати це можна наступним чином:

Власну вагу помножити на коефіцієнт 0, 03 – вийде потрібний об’єм води в літрах.

Отже, перш ніж бити тривогу про наявність певних проблем зі здоров’ям, і відвідувати лікаря – треба відкоригувати щоденне споживання рідини.

Якщо ж при нормальному і регулярному надходженні води в організм, людина відчуває незвичні симптоми – то обов’язково потрібно звернутися за допомогою до фахівців!

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.