МВС Білорусі про затримання Жадана: “забарвлення” відповідна

Начальник департаменту громадянства і міграції МВС Білорусі Олексій Бігун розповів про причини затримання українського письменника в Мінську

Рішення про скасування заборони на в’їзд в Білорусь українському письменникові Сергію Жадану вирішувалося на найвищому рівні. Про це заявив глава департаменту громадянства і міграції МВС Білорусі Олексій Бігун, передає білоруська редакція Радіо Свобода.

“На найвищому рівні”, – заявив Бігун. Він не уточнив, чи були це розмови на рівні президента або прем’єр-міністра.

Відповідаючи на питання, чому, якщо існувала заборона на його в’їзд, Жадана пропустили в країну, чиновник відповів:

“Тому що у нього транскрипція в паспорті та списку різна, написання прізвища відрізняється на дві літери. А в системах внутрішніх органів більш розширені відомості, дещо інші докази, які передбачають більш розширений пошук, і органи МВС визначили, що персональні дані внесені в список. Тому його і затримали”.

У відповідь на питання, чому з письменником так жорстоко поводилися, Бігун сказав: “Тому що у нього “забарвлення” відповідна”.

11 лютого влади Білорусі заборонили в’їзд у свою країну українському письменникові Сергію Жадану. Він був затриманий в Мінську, після чого провів ніч у міліцейській камері.

Читайте также:
Футуристичні скульптури на межі вигадки і реальності, які здивували публіку на фестивалі музики і мистецтв

За словами Жадана, йому ще в 2015 році був заборонений в’їзд в Росію з формулюванням “за причетність до терористичної діяльності”, а оскільки Білорусь і Казахстан знаходяться з РФ в одній візової зони, то заборона автоматично переходить і на Білорусь з Казахстаном. Пізніше Жадан повідомив, що Білорусь скасувала заборону на його в’їзд в країну.

Источник: Liga.net

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: