Неправильна вегетаріанська дієта збільшує ризик серцевих захворювань

Дивіться фото (4)

Новини шоу бізнесу:Фахівці неодноразово відзначали переваги для здоров’я рослинних дієт.

Кажуть, що вегетаріанська дієта грає важливу роль у профілактиці серцевих захворювань. У більшості випадків, це дійсно так, але команда дослідників виявила, що деякі види рослинної дієти можуть принести більше шкоди, ніж користі.

Фахівці неодноразово відзначали переваги для здоров’я рослинних дієт. Такі дієти запобігають або полегшують симптоми різних захворювань, включаючи ожиріння, діабет, гіпертонію та серцеві захворювання.

Згідно з даними Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC), у США щорічно від хвороб серця помирає близько 610 000 чоловік. Одним з основних факторів, що провокують це захворювання, вважається погане харчування.

Одне з попередніх досліджень вивчало можливі переваги раціону на основі рослинної їжі, що складається з цільних зерен, бобових, овочів, фруктів і лляних насіння, для запобігання і подолання захворювання коронарної артерії.

Інший аналіз показав, що рослинні дієти гарні для людей з діагнозом ішемічна хвороба серця, в той час як у ще одному доповіді рекомендується споживання фруктів і овочів для запобігання виникнення цього захворювання.

Читайте также:
Чому жінці бажано народити дитину до 30 років

Нове і більш всебічне дослідження спробував виявити не тільки переваги, але і ризики різних видів рослинного раціону.

Нездорова вегетаріанська дієта може нашкодити

Для цього дослідження вчені набрали дорослих учасників з трьох різних досліджень, пов’язаних зі здоров’ям. Учасниками стали 166 030 жінок і 43 259 чоловіків. Учасники спостерігалися протягом більше 20 років, а також кожні два роки заповнювали опитувальники, які оцінювали їх спосіб життя, історію хвороби та звички. У дослідженні брали участь люди з ішемічною хворобою серця або раком, а також ті, хто піддався інсульту або операції коронарної артерії.

Проаналізувавши попередні подібні дослідження, вчені зробили висновок, що раніше будь-яку рослинну дієту просто називали загальним поняттям “вегетаріанська”, не роблячи різниці між видами рослинних продуктів та їх перевагами або недоліками.

Тому дослідники вирішили провести більш детальний аналіз, розділивши рослинні дієти на три види:

– Дієти з максимальним споживанням рослинної їжі, але без повного виключення продуктів тваринного походження

– Виключно рослинні раціони з великою кількістю корисних продуктів (фруктів, овочів, цільних зерен)

Читайте также:
Стало відомо, що їдять на сніданок стрункі знаменитості

– Рослинні дієти, що складаються в основному з нездорових рослинних продуктів (включаючи підсолоджені напої, картопля, солодощі та оброблені зерна)

Було встановлено, що учасники, які дотримувалися здорового рослинного раціону без продуктів тваринного походження, але з великою кількістю фруктів, овочів і цільних зерен, мали суттєво зменшений ризик розвитку серцевих захворювань. У той час як споживання нездорових рослинних продуктів, таких як рафіновані зерна, зробило негативний вплив на серце.

Дослідивши всі три категорії дієт, можна сказати, що корисні рослинні продукти асоціюються з більш низьким ризиком, тоді як менш корисні рослинні продукти та продукти тваринного походження асоціюються з більш високим ризиком серцевих захворювань.

Очевидно, що “вегетаріанський” не завжди дорівнює “корисне”. Рослинна їжа різноманітна, тому необхідно враховувати її якість і користь.

Хоча дослідження обмежується тим фактом, що учасники самостійно повідомляли про своїх дієтичних перевагах, звіти підтверджувалися з допомогою біомаркерів і докладних багатотижневих записів про споживанні їжі.

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: