Несуть небезпеку черв’яки в черешнях

Несуть небезпеку черв’яки в черешнях

Звідки беруться черв’яки в черешні, і небезпечно чи є червиві ягоди?

Напевно, вам часто траплялася червивая черешня. Більшість з нас, помітивши черв’ячка в ягоді, виймає його і з’їдає черешню. Найгидливіші ягоди викидають. Звідки беруться черв’яки в черешні, і небезпечно чи є червиві ягоди?

Звідки в черешні хробаки?

Біленький черв’ячок в черешні – це личинка вишневої мухи. Вишнева муха – це маленьке комаха розміром приблизно 3-5 мм в довжину. Зимують такі мухи в поверхневому шарі ґрунту, а з приходом тепла вилітають на поверхню в пошуках живлення. Ці комахи харчуються солодкими виділеннями вишневої попелиці, які знаходять на молодих пагонах, а також випливають соком плодів вишні та черешні. Після того, як мухи наситяться, то починають відкладати потомство. Вони проколюють ще недозрілі плоди вишні та черешні, відкладаючи всередину яйця личинок. Червивая черешня починає гнити і обсипатися.

Значно рідше можна виявити черв’яки в черешні ранніх сортів. Адже до часу їх збору вишневі мухи ще не встигли почати відкладати яйця. Щоб зменшити кількість цих комах, садівники навесні влітку і восени ретельно розпушують грунт у пристовбурних кіл під черешневыми і вишневими деревами. Урожай намагаються зібрати як можна швидше, а всі впали ягоди – прибрати.
858a
Якщо цих шкідників у саду занадто багато, доводиться обприскувати дерева інсектицидами.

Можна їсти червиву черешню?

Читайте также:
Корисні властивості екзотичного продукту кіноа

Якщо у вас немає звички розламувати ягоди черешні, то ви, напевно, не замислюєтеся, скільки черв’ячків вже з’їли. Але у багатьох з нас виникає бажання розламати занадто стиглу ягоду і перевірити, чи немає в черешні хробака. Зазвичай, виявивши личинку, людина просто викидає її, а ягоду їсть.

Небезпечно чи є червиву черешню або ягоди, з яких черв’ячка вже витягли? Личинки вишневої мухи вважаються безпечними для здоров’я людини. Червиву черешню є неприємно, але захворіти після цього не можна. Отруєння черешнею можливо, якщо вона напхана нітратами, а не личинками.

Як позбутися від черв’яків в черешні?

Погодьтеся, є червиву черешню все-таки неприємно. Навіть знаючи, що вона безпечна для здоров’я. Але і витягувати черв’ячка з кожної ягідки – заняття копітке і скрутне. Як легко позбутися від черв’яків в черешні? Найпростіший і працюючий спосіб – залити ягоди на кілька годин холодною водою з сіллю. Черв’ячки вилізуть, і черешню можна спокійно їсти або консервувати.

 

Источник:Telegraf

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.