Невже жовті краще білих? Міфи і правда про зуби

fallback Здоров'я

Зуби для людини – це не тільки важливий елемент зовнішнього вигляду. Головною їх функцією є забезпечення процесу харчування.

Тому сьогодні у приоритеті не так гарні, як здорові міцні зуби.

Чи залежить міцність зубів від кольору емалі?

Деякі люди вважають, що жовтуваті зуби міцніше, ніж чисто білі. Підставою для такої думки служить припущення, що жовтизна зубів забезпечується мінералами, які і надають їм міцність.

Але це не відповідає дійсності. Під емаллю перебуває шар зуба (дентин), який і є винуватцем жовтого відтінку зубів, причому, чим тонше емаль, тим сильніше виявляється жовтизна.

З віком емаль все більше стирається, тому у людей похилого віку, як правило, зуби більш жовті, ніж у молодих.

Читайте также:
Як дізнатися рівень кислотності в шлунку в домашніх умовах

Але, виявилося, що навіть здорові зуби можуть мати свій спектр відтінків (від білого, сірого і жовтого), який залежить від ступеня прозорості емалі, і визначений генетично.

Таким чином, якщо колір емалі зубів не чисто білий, то це не обов’язково свідчить про проблеми. Але найчастіше наліт на зубах обумовлений зовнішніми факторами. На емалі утворюється бактеріальна плівка, яка змінює свій колір при вживанні фарбувальних продуктів (в тому числі і напоїв) і при постійному палінні.

Зуби: їх стан, здоров’я та догляд за ними – досить обговорювані теми, які нерідко «обростають» різними міфами. Фахівці розвінчують деякі з них.

Молочні зуби – тимчасові, і їх можна не лікувати

Ці зуби закладаються ще в період виношування дитини. Далі приблизно до п’яти – шести років вони починають випадати (частіше, не створюючи проблем). Але молочні зуби призначені для виконання важливої ​​місії – зберегти місце для постійних зубів.

Якщо від них позбутися раніше, то можуть виникнути проблеми з майбутніми постійними зубами (будуть рости нерівно і зрушуватися). Тому стоматологи рекомендують лікувати молочні зуби.

Читайте также:
Сидячий спосіб життя веде до багатьох смертельних захворювань

Тільки в тому випадку, коли молочний зуб знаходиться в поганому стані, а до його зміни – постійним залишається всього кілька місяців, а не років, тоді доцільніше його видалити.

Після свіжої випавшої пломби – іншу можна ставити без лікування

Багато людей думають: якщо недавно були проведені необхідні процедури для установки пломби, то досить просто її замінити новою.

Стоматологи вважають це помилкою, аргументуючи тим, що пломба без причини не випадає. Раз таке сталося, то залишився запальний процес (або виник), який і завадив міцно втриматися пломбі.

Проблему слід усунути, долікувавши зуб, і тільки в очищену підготовлену порожнину, можна поставити нову пломбу.

Зуби мудрості потрібно видаляти заздалегідь

Ставлення до «вісімок» неоднозначне, як у звичайних людей, так і у фахівців. Пояснюється це тим, що через своєрідну анатомію, лікувати їх нелегко, і до того ж доступ до них ускладнений. У цих зубів нерідко бувають кілька тонких коренів, які можуть переплітатися між собою.

У деяких людей зуби мудрості спочатку ростуть неправильно, що неминуче загрожує появою проблем. Якісно очищати їх важко, що дає поштовх для розвитку патогенних мікроорганізмів і виникненню карієсу.

Читайте также:
Перша допомога при укусі кліща

Однак, незважаючи на всі ці складності, більшість стоматологів не рекомендують видаляти «вісімки» для профілактики. Перш за все, тому, що ця процедура пов’язана з певним ризиком, і може спровокувати нові проблеми.

Позбавлятися від таких зубів необхідно у випадках:

  • – наявність різкого болю, що віддає в вухо і голову;
  • – пошкодження поруч розташованих зубів;
  • – неодноразове запалення ясен;
  • – утворення кісти або пухлин;
  • – виражений карієс.

Паста не має значення для чистки зубів

Існує думка, що тільки водою за допомогою щітки можна позбавлятися від зубного нальоту. Але важлива не тільки саме очищення зубів, але і зміцнення емалі (поповнення втрачених мінеральних речовин).

Багато паст містять ферменти, які допомагають розчиняти бактеріальну плівку. Цінним компонентом є також фтор, який надає зубам стійкість до кислот, запобігаючи розвитку карієсу.

Фахівці рекомендують при очищенні зубів, не відразу полоскати рот, щоб дати можливість складовим речовинам пасти надати позитивний ефект на емаль.

Зубна щітка повинна бути жорсткою

Дане твердження ґрунтується на припущенні, що чим жорсткіше щітка, тим краще зубний наліт піддається усуненню.

Читайте также:
Знайшли мікробні годинник, що визначають точну дату смерті

Але це помилка: м’які щітки добре справляються із завданням очищення зубів і простору між ними. Більш того, вони не завдають мікротравм ясен. Жорсткі щітки краще застосовувати для знімних протезів.

Головне, як підкреслюють стоматологи, дотримуватися загальних правил гігієни:

  • – очищати зуби вранці і перед сном;
  • – змінювати зубну щітку кожні три місяці.

Слід також звернути увагу на правильність самої процедури чищення зубів. Рухи повинні бути, як би вимітаючими (від ясен до ріжучого краю).

Горизонтальні переміщення щітки заганяють наліт в міжзубні проміжки.

Спеціальні ополіскуючі засоби краще застосовувати за рекомендацією лікаря.

Важливо розуміти:

Навіть якщо зуби зовні виглядають здоровими – це не означає, що можна не спостерігатися у стоматолога. Попередити проблему легше, ніж її усувати!

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.