Оголошені 17 фільмів конкурсної програми Каннського кінофестивалю

Серед претендентів на Золоту пальмову гілку – режисери Жак Одіар і Майвенн, Гас Ван Сент і Тодд Хейнс, Цзя Чжанке і Нанні Моретті

Президент Каннського кінофестивалю П’єр Лескюр оголошує учасників конкурсної програми (фото-ЕРА)

Організатори 68-го Каннського фестивалю оприлюднили список з 17 картин головного конкурсу, зазначивши, що до кінця квітня він може поповнитися до 20-ти. Про це повідомляє RFI.

Краще всього в цей раз в Каннах буде представлено кіно Франції, Італії, країн південно-східної Азії та Північної Америки.

Французькі режисери представлять 4 картини.

На нагороди в головному конкурсі претендує новий фільм Жака Одіара з робочою назвою “Dheepan” – драматична історія біженця з Шрі-Ланки, який опинився в передмісті Парижа. В основу сценарію покладено “Перські листи”Монтеск’є. Стефан Бризі представить у Каннах картину “Закон ринку” з Венсаном Ліндоном у головній ролі. В основний конкурс потрапив фільм Валері Донзеллі “Маргарита і Жюльен” – історія любові між братом і сестрою, яку в 1970-е роки планував зняти Франсуа Трюффо. Сценарій заснований на реальній історії Жюльєна і Маргарити Равале, страчених у 1603 році за адюльтер і інцест. Францію в Каннах також представить картина “Мій король” з Венсаном Касселем і Емманюель Берко. Зняла її режисер і актрис Майвенн (Майвенн Ле Беско), яка отримала в 2011 році Гран-прі каннського журі за фільм “Поліція”.

Емманюель Берко – також режисер картини, яка 13 травня стане фільмом відкриття Каннського фестивалю. Це нова французька стрічка про долю важкого підлітка. У фільмі Берко “З високо піднятою головою” зіграла Катрін Деньов.

Трьома картинами в головному конкурсі буде представлена Італія. Нанні Моретті, володар Золотої пальмової гілки в 2001 році, покаже картину “Моя мати”. Отримав у 2014 році Оскар за кращий іноземний фільм Паоло Соррентіно представить у Каннах фільм “Юність”.

З картиною “Море дерев” на тему самогубства візьме участь в основному конкурсі американець Гас Ван Сент. Його співвітчизник Тодд Хейнс привезе до Канн фільм “Кароль” – історію кохання двох жінок у Нью-Йорку 1950-х років. Головних героїнь грають австралійська зірка Кейт Бланшетт і Руні Мара.

Канадець Дені Вільньов у своєму трилері “Sicario” розповість про жорстокі звичаї наркоторговців, які працюють на кордоні США і Мексики.

В основну програму Каннського кінофестивалю цього разу також були відібрані картини китайського режисера Цзя Чжанке, японця Хироказу Коре-Еда, а також кінематографістів Норвегії, Угорщині, Тайваню, Австралії.

Поза конкурсом Каннського кінофестивалю глядачі побачать новий фільм Вуді Аллена “Ірраціональний людина”, а також режисерський дебют Наталі Портман “Казка любові і темряви”, знятий за мотивами бестселера ізраїльського письменника Амоса Оза.

Источник:Liga.net


Leave a Reply

Your email address will not be published.