Гострий апендицит у дітей, симптоми

Острый аппендицит у детей, симптомы Здоров'я

Апендикс – це червоподібний відросток сліпої кишки. Його запалення (гостре або хронічне) називають апендицитом. У дітей він може виникнути навіть з грудного віку, причому часто розвивається нетипово.

Успішне лікування апендициту (хірургічним шляхом) залежить від своєчасної діагностики. Якщо в черевну порожнину з апендикса потрапить гній, то можуть бути серйозні ускладнення, аж до загрози для життя.

Як проявляє себе гострий апендицит

Цей запальний процес характеризується, перш за все, болями в животі. Але у дітей подібні симптоми у віці до трьох років можуть бути через скупчення газів в кишечнику.

Крім того, самі больові відчуття змінюють локалізацію: в лівому і в правому боці, вгорі живота. Характер болю ниючий, який то – зменшується, то посилюється, іноді віддає під ребра.

Затишшя на два – три дні, повинно насторожити, так як це може бути пов’язано не з поліпшенням ситуації, а, навпаки, з виникненням ускладнення – перитоніту. В цьому випадку запалення черевної порожнини супроводжується інтоксикацією організму.

Читайте также:
Поради по догляду за шкірою, що лущиться

Симптоми, за якими діагностується гостра форма апендициту

  1. Сильні мігруючі болі в животі, що збільшуються при його промацуванні;
  2. М’язи живота знаходяться в постійно напруженому стані;
  3. При зміні лежачого положення: на бік із зігнутими ногами – біль трохи стихає;
  4. Нудота з періодичної блювотою;
  5. Підвищення температури тіла;
  6. Порушення роботи кишечника: діарея або запори;
  7. Зниження активності дитини.

Щоб уникнути ускладнень, якщо болі в животі не припиняються протягом однієї – двох годин, – краще звернутися до дитячого хірурга.

Після пальпації живота, лікар призначає УЗД, комп’ютерну томографію та лабораторні аналізи, які потрібні для з’ясування запального процесу. Якщо, він підтверджується, то дитину готують до операції.

Що провокує розвиток апендициту?

Фахівці до кінця не з’ясували причини даної патології. В даний час існує декілька теорій, що пояснюють появу апендициту у дітей.

Найбільш підтвердженої вважається, так звана, механічна теорія. Відповідно до неї: апендикс може запалюватися через інфекційне ураження, в разі потрапляння в нього паразитів або сторонніх тіл.

Ендокринні чинники також можуть стати поштовхом для виникнення апендициту.

Читайте также:
Як кинути курити за п'ять днів

Це важливо!

При появі характерних болів, не слід прикладати до живота грілку або якесь тепло, так як це може прискорити запальний процес.

Не потрібно також давати дитині знеболюючі ліки, тому що вони спотворюють справжню картину, і завадять правильної діагностики!

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.