Овочева дієта для схуднення: як працює клітковина?

Овощная диета для похудения: как работает клетчатка? Здоров'я

Коли людина замислюється над проблемою своєї зайвої ваги і ще не визначилась з дієтою, то варто зупинити свій вибір на овочевій, – так вважають багато фахівців.

Овочева дієта не завдає шкоди організму, а навпаки, насичує його вітамінами і корисними мінеральними речовинами, виводячи при цьому з нього шлаки і токсини.

Яким поставленим завданням задовольняє дієта

В основному людей, які бажають схуднути, хвилюють наступні аспекти.

  1. Як позбутися від зайвих кілограмів.
  2. Як при цьому не нашкодити собі: не виглядати змученим і не викликати негативні наслідки для здоров’я.
  3. При досягнутому бажаному результаті, постаратися його утримати, щоб не повернувтись швидко до первісного вигляду.

Овочева дієта відповідає даним вимогам.

Овочі корисні для здоров’я: вони є відмінною профілактикою серцево – судинних хвороб і різного роду порушень роботи шлунково-кишкового тракту.

Після завершення дієти, до людини не повертаються відразу втрачені кілограми, так як при її дотриманні, організм не знаходився в стані стресу (голодування і виснаження).

Сутність овочевої дієти

Головним її принципом є вживання щодня приблизно півтора кілограмів різних овочів і заборона на м’ясо. Причому дієтологи закликають всіляко урізноманітнити і розширювати коло використовуваних рослинних продуктів.

Не слід «сидіти» лише на сирих овочах, можна готувати з них супи, рагу, салати і свіжі соки. Додавати в раціон страви з вівсяних пластівців і нежирний сир і йогурти.

Важливо при цьому не переїдати, тому поділ денного запасу їжі на 5-6 прийомів – допоможе легше перенести відсутність жирного і солодкого.

Не забувати пити достатню кількість рідини (до двох літрів на добу).

Краще віддати перевагу звичайній питній воді і зеленому чаю.

Тривалість дієти

Кожна людина орієнтується, перш за все, на те – скільки кілограм вона хоче скинути. При цьому треба розуміти, що занадто різке схуднення небажано для здоров’я.

Фахівці рекомендують використовувати овочеву дієту не менш тижні, але не більше місяця. Краща пора року для цієї мети: літній і осінній. Саме в цей період овочі свіжі і від них буде максимальна користь.

Але навіть в той час, коли дієта не дотримується – не слід забувати про овочі. У раціон харчування обов’язково повинні входити овочі, ще й тому, що вони є основними джерелами клітковини.

Роль клітковини в організмі

Клітковина є харчові волокна, – це збірний термін, який включає різні за своїм складом і властивостями речовини.

Нерозчинні: лігнін і целюлоза – компоненти стінок клітин рослин;

Розчинні: до них відносяться полісахариди: гемицеллюлоза, камеді, слизу і інші. Ці речовини утворюють своєрідну гелеобразную масу, яка в товстому відділі кишечника піддається мікробної ферментації.

Важлива роль клітковини полягає в очищенні кишечника, її можна порівняти з йоржиком, який ретельно зчищає все непотрібне, що прилипає до його стінок.

Крім того, вона гальмує засвоєння вуглеводів, нормалізує кількість цукру в крові. Це знижує відчуття голоду, допомагаючи не набирати зайву вагу.

Вважається, що в середньому людина повинна отримувати з їжею в середньому 35 – 50 г клітковини. Але така норма рідко дотримується.

Збалансоване харчування з урахуванням клітковини

Фахівці радять дотримуватися наступних правил:

  1. Щодня з’їдати не менше трьох фруктів (наприклад, яблука, груші);
  2. Вживати цільнозерновий хліб;
  3. Обов’язково протягом дня є дві – три порції овочів;
  4. Не рідше двох разів на тиждень вживати вівсянку (краще з ранку);
  5. Два – три рази в раціоні повинні бути бобові продукти.

Можливі проблеми

Не всі люди можуть добре переносити клітковину. Потрібно знати міру, тому що надлишок харчових волокон може викликати газоутворення (метеоризм).

Відбувається це явище через те, що активно включаються в роботу бактерії, що мешкають в товстому кишечнику. Вони беруть участь в розщепленні клітковини, а при цьому виділяється метан та інші гази.

Важливо розуміти

Для того, щоб клітковина не застоювалася в кишечнику, а виконувала свою основну роль – необхідно активно рухатися, так як сидячий спосіб життя значно знижує її позитивний ефект для організму.

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.