Перемир’я в Україні продовжує порушуватися – генсек НАТО

Перемир’я в Україні продовжує порушуватися – генсек НАТО

У НАТО стурбовані зростанням порушень режиму припинення вогню на сході України

Про це заявив у понеділок генсек Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг.

“Ми, звичайно, продовжуємо висловлювати стурбованість, коли бачимо численні порушення режиму припинення вогню (на сході України – ІФ)”, – заявив генсек на прес-конференції в Брюсселі.

Й.Столтенберг закликав сторони дотримуватися мінські домовленості.

Він також стверджував, що в останні тижні і місяці російська сторона продовжувала надавати підтримку бойовикам на сході України важкими озброєннями, системами ППО, а також живою силою.

“Це кричуще порушення мінських угод, і це причина, по якій ми закликаємо російських припинити свою підтримку сепаратистів і зробити все можливе для того, щоб угоди були повністю дотримані”, – заявив Й.Столтенберг.

Представники російських властей раніше неодноразово спростовували інформацію про постачання зброї бойовикам Донбасу, а також присутності російських військ на сході України.

За твердженням глави НАТО, спостерігається “посилення російської присутності одночасно уздовж російсько-українського кордону, але також і в самій Україні, на сході країни, є постійне поповнення важким озброєнням, артилерією, боєприпасами, системами ППО, і проводяться значні навчання”.

На його думку, це дає бойовикам можливість здійснення нових атак, хоча, зазначив Й.Столтенберг, “не можна бути впевненими щодо їх намірів, але, в будь-якому випадку, ми закликаємо російських припинити підтримувати сепаратистів, так як це порушення мінських угод, і просимо їх дотримуватися кордон між Україною і Росією”.

Від Росії, за його словами також чекають, щоб вона справила на сепаратистів вплив з метою примусити їх виконувати мінські угоди. “Сама присутність як таке цих сил на кордоні, а також на сході країни – це вже порушення мінських угод, але до того ж і форма залякування, це спосіб чинити тиск на Київ і Україну. Це вже проблема сама по собі”, – заявив генеральний секретар НАТО.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.