Перша допомога потерпілим під час пожежі

Надання першої долікарської допомоги постраждалим при пожежі

У початковій стадії розвитку пожежі небезпека для людини створюють високі температури, зниження концентрації кисню, поява диму і токсичних речовин.

В продуктах неповного горіння можуть містити такі речовини і гази як сажа, оксид вуглецю, сірководень, оксиди азоту, альдегіди та ін В суміші з киснем повітря вони здатні утворювати вибухонебезпечні суміші.

Димові гази, особливо діоксид і оксид вуглецю можуть викликати смерть людини після закінчення декількох хвилин. Їх вплив посилюється при підвищенні температури.

Виникнення названих факторів залежить від виду матеріалу, речовини, приміщення і часу горіння.

При невеликому опіку з почервонінням шкіри уражену ділянку потрібно підставити під струмінь холодної води і потримати 15-20 хвилин. Місце опіку обробляйте лікувальними аерозолями кілька разів в день, не накладаючи пов’язки.

Читайте також: Перша допомога при опіках

Якщо постраждалі від пожежі отримали сильні опіки з утворенням бульбашок, на уражену ділянку потрібно накласти стерильну пов’язку і викликати лікаря. Потерпілий повинен пити якомога частіше.

Читайте также:
Несуть небезпеку черв'яки в черешнях

При ураженні великих ділянок шкіри потрібно негайно викликати “швидку допомогу”. До її приїзду охолодіть місце опіку змоченою у воді тканиною, укутайте потерпілого стерильною тканиною
Вісім тисяч чотириста тринадцять
(наприклад, пропрасованої простирадлом), дайте йому знеболююче. Потерпілий від пожежі не повинен самостійно переміщатися.

При сильних опіках неприпустимо:

  1. обробляти шкіру спиртом або одеколоном;
  2. проколювати бульбашки;
  3. змащувати рану жиром, зеленкою, кремами і т. п.;
  4. торкатися до рани руками, зривати частини одягу, що прилипли до місця опіку.

Перша допомога при отруєнні чадним газом і димом:

Винести потерпілого на свіже повітря, викликати “швидку допомогу”, відновити прохідність дихальних шляхів;

Укласти потерпілого так, щоб ноги були підняті. Розітріть йому тіло і груди, тепло укрийте і дайте понюхати ватку з нашатирним спиртом. При блювоті поверніть голову потерпілого в сторону.

Якщо потерпілий не дихає, проводите штучну вентиляцію легенів (вдих в рот або ніс робіть через змочену марлеву серветку або носову хустку). При пасивному видиху потерпілого відхиліть свою голову в сторону, щоб не вдихати газ, що видихається їм.

Читайте также:
Вчені: селфи говорить про психічний розлад
Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: