Перша допомога потерпілим під час пожежі

Перша допомога потерпілим під час пожежі

Надання першої долікарської допомоги постраждалим при пожежі

У початковій стадії розвитку пожежі небезпеку для людини створюють високі температури, зниження концентрації кисню, поява диму та токсичних речовин.

В продуктах неповного горіння можуть містити такі речовини і гази як сажа, оксид вуглецю, сірководень, оксиди азоту, альдегіди та ін В суміші з киснем повітря вони здатні утворювати вибухонебезпечні суміші.

Димові гази, особливо діоксид і оксид вуглецю можуть викликати смерть людини по закінченні декількох хвилин. Їх дія посилюється при підвищенні температури.

Виникнення названих факторів залежить від виду матеріалу, речовини, приміщення і часу горіння.

При невеликому опіку з почервонінням шкіри уражену ділянку потрібно підставити під струмінь холодної води і потримати 15-20 хвилин. Місце опіку обробляйте лікувальними аерозолями кілька разів в день, не накладаючи пов’язки.

Якщо постраждалі від пожежі отримали сильні опіки з утворенням пухирів, на уражену ділянку потрібно накласти стерильну пов’язку та викликати лікаря. Потерпілий повинен пити якомога частіше.

При ураженні великих ділянок шкіри потрібно негайно викликати “швидку допомогу”. До її приїзду охолодіть місце опіку змоченою у воді тканиною, укутайте потерпілого стерильною тканиною
8413
(наприклад, проглаженной простирадлом), дайте йому знеболювальне. Постраждалий від пожежі не повинен самостійно переміщатися.

При сильних опіках неприпустимо:

Читайте также:  Зелений чай попереджає хвороби

обробляти шкіру спиртом або одеколоном;

проколювати пухирі;

змащувати рану жиром, зеленкою, кремами і т. п.;

доторкатися до рани руками, зривати частини одягу, що прилипли до місць опіку.

Перша допомога при отруєнні чадним газом і димом:

Винести потерпілого на свіже повітря, викликати “швидку допомогу”, відновити прохідність дихальних шляхів;

Покласти постраждалого так, щоб ноги були підняті. Розітріть йому тіло і груди, тепло укрийте і дайте понюхати ватку з нашатирним спиртом. При блювоті поверніть голову потерпілого на бік.

Якщо потерпілий не дихає, проведіть штучну вентиляцію легень (вдих в рот або ніс робіть через змочену марлеву серветку або носову хустку). При пасивному видиху потерпілого відхиліть свою голову в бік, щоб не вдихати видихається їм газ.

Источник:Telegraf

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.