Чому сивіє волосся: 9 дивовижних фактів

Почему седеют волосы: 9 удивительных фактов

Мало кому вдається спокійно ставитися до появи сивини, але особливо ця обставина засмучує жінок. Чи справді сиве волосся – ознака старіння організму або існують якісь інші причини?

Як це відбувається на фізіологічному рівні

Волосся, які мають мало пігменту (або взагалі без нього) – білі. Кольорову гаму волосся визначає поєднання двох типів пігменту меланіну (еумеланін і феомеланин). Перший – темно-коричневий або чорний, а другий – жовтий.

Вчені ще до кінця не з’ясували точну причину, по якій волосся «раптом» починає сивіти.

Одна з версій: при старінні значно скорочується кількість меланіну, і волосся виглядає білим.

Інша версія: волосся поступово самі починають знебарвлюватися через накопичення всередині перекису водню. У нормальному стані його кількість регулюється спеціальним ферментом (каталазой), який розкладає перекис на кисень і воду. Але з роками, каталази виробляється все менше, що і призводить до надлишку перекису, а він в свою чергу, блокує синтез меланіну.

Читайте также:
Як лікувати неврит лицьового нерва

Крім того, фахівці стверджують, що цей фактор обумовлений генетичною схильністю до появи сивого волосся в певний (запрограмоване спадковістю) час. Люди, з сивиною вже в тридцять років, як правило, мають такі приклади у своїх родичів.

Деякі факти, що стосуються сивого волосся

Старіння

З віком неминуче відбуваються зміни в організмі людини, які зачіпають всі його органи, а також стан шкіри і волосся. Інша справа, що швидкість таких негативних перетворень, має індивідуальний характер.

Стреси

Прямий зв’язок між нервовими напруженнями і прогресуванням сивини – не виявлений. Відомі випадки, коли цілком благополучне і спокійне життя не позбавляла людину від раннього сивого волосся. І, навпаки, люди, що пройшли суворі життєві випробування – залишалися довгий час з волоссям природного кольору.

Але стреси можуть побічно впливати на зміну структури волосся, послаблюючи організм, і провокуючи захворювання, які не залишать без «уваги» і волосся.

Куріння

Також як і зі стресами, безпосередня залежність цієї шкідливої ​​звички на появу сивини, не встановлена. Але нікотин має згубний вплив на здоров’я людини, який не може не відбитися і на його зовнішньому вигляді, в тому числі, і на стані його волосся.

Читайте также:
Яке море найкорисніше

Сиве волосся росте швидше і за структурою міцніше

Наявність або недолік пігменту ніяким чином не впливає на зростання самого волосся. Тому, якщо у кого-то посивіле волосся відростає більш інтенсивно, то це просто індивідуальна особливість людини.

Що стосується кріпкості сивого волосся: воне позбавлене меланіну, і візуально сприймається товщим, що створює ефект густої «сивої шевелюри». Насправді, міцність волосся від того, що воно посивіло, – не змінюється.

Сивина робить волосся більш грубими

Це помилкова думка. Сивина призводить до стоншення волосся і воне здається більш сухим. Змінюється його структура: воно більш пористе, так як на місці пігменту виникають бульбашки повітря.

Видалення одного сивого волосся призводить до появи декількох

Це твердження, на думку фахівців, є цілком безпідставним. Вирваний волосок не знищує волосяну цибулину, і на його місці через деякий час виросте така ж сива волосина.

Але якщо, робити це систематично, то цибулина буде порушуватися, і це загрожує загальним порідінням волосся.

Ультрафіолет провокує появу сивини

Прямі сонячні промені на сивину не впливають, тому що не надають дії на фізіологічні зміни меланіну.

Читайте также:
Застосування муміє в домашніх умовах

Але тривала інсоляція сприяє ламкості і крихкості волосся, і освітленню їх на кілька тонів (процес природного вигоряння).

Етнічна приналежність

Вчені встановили факт, якому поки не знайшли пояснень. Раніше всіх сивіють люди кавказької національності, за ними слідують азіати, європейці і афроамериканці.

За статистикою, вроджений колір волосся змінюється наступним чином: на першому місці брюнети, потім шатени, рудоволосі, і в останню чергу, сивина зачіпає блондинів. Є, звичайно, винятки, але в цілому простежується саме така тенденція.

Порушений обмін речовин – сприяє утворенню сивини

Дефіцит деяких життєво важливих мікроелементів в організмі, дійсно може прискорити появу сивого волосся, але не має визначального значення.

Фахівці помітили зв’язок з нестачею вітамінів групи В і можливим передчасним посивінням. Тому краще не ігнорувати такі продукти, як жирну морську рибу, бобові, горіхи, прянощі.

У будь-якому випадку, збалансоване харчування піде на користь всьому організму, в тому числі, і волоссю.

Таким чином, сивина, раніше чи пізніше, є долею всіх людей. Але, не дивлячись на те, що вона асоціюється з деяким життєвим досвідом, вона не завжди є атрибутом солідного віку.

Читайте также:
Медики: Недосип підвищує ризик інсульту

Вчені вже проводять цікаві дослідження щодо з’ясування більш детальних причин «перебудови» волосся, що призводять до прогресування сивини. Залишається тільки сподіватися, що в майбутньому можна буде скористатися новими технологіями, і зберігати довше свій природний колір волосся.

Понравилось
( No ratings yet )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.