Чому люди бояться лоскоту

Вчені з’ясували чому багато людей бояться коли їх лоскочуть.

Виявляється, сміх під час лоскоту активує області в головному мозку, які відрізняються від тих, що активні під час звичайного сміху.

Вчені Німеччини провели експеримент за участю 30 чоловіків і жінок у віці 20 років і старше. Всі учасники лоскотали один одного і фіксували реакцію мозку за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Для порівняння учасників попросили також посміятися деякий час добровільно, без лоскоту або який-небудь інший штучної стимуляції.

МРТ показала, що в обох випадках в головному мозку активуються області в сенсорно-моторної кори, що відповідають за міміку, а також області, що відповідають за голосові емоції, такі як сміх або плач, але лише викликаний щекоткой сміх призвів до активації гіпоталамуса, що регулює безліч функцій, наприклад, запускає вісцеральні реакції.

Дивно,
7eab
але сміх від лоскоту також активував область, відповідальну за відчуття болю – звідси й захисна реакція на лоскіт у багатьох людей або, як її ще називають,”боязнь лоскоту”. А ось на центр задоволень, який використовується під час звичайного сміху, сміх від лоскоту ніяк не вплинув.

Источник:Telegraf

  1. Очень часто те дети, которых мало щекотали в детстве, становятся угрюмыми и замкнутыми в себе. Нежная или легкая щекотка сопровождается приятными ощущениями при прикосновении, кожа покрывается «мурашками».

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
«Шахтар» повернутися у Донецьк через рік
«Шахтар» повернутися у Донецьк через рік

Повернення «Шахтаря» на «Донбас Арену» не за горами. Про це повідомляє Depo.ua, посилаючись на одного з ультрас «гірників» на прізвисько...

Закрыть