Чому ми їмо шкідливу їжу

Здоров'я

Чому іноді хочеться з’їсти чогось шкідливого, і що з цим робити.

Ви не можете жити без солоного, гострого і копченого, а в сумочці завжди чергова шоколадка? Цьому є пояснення. Просто ваш організм виснажений, і просить екстреної дозаправки важливими елементами живлення. І набагато корисніше буде, якщо поповнити запаси вітамінів і мікроелементів правильно.

Хочеться гострого

Пора здавати аналіз крові. Можливо у вас анемія, або організм бореться з невидимою поки для вас інфекцією. Також на гостре може потягнути від туги за цікавим подіям, по спілкуванню. Гостре стимулює нервову систему, і людина відчуває прилив бадьорості. Але таким екстремальним способом легко зіпсувати шлунок. Так що залиште корейську моркву, і йдіть наповнювати своє життя яскравими фарбами.

Потягнуло на солоненьке

Недолік заліза викликає тягу до солоного, і взагалі до яскравим насиченим смакам. Сендвіч з товстим шаром майонезу і кетчупу тут зовсім не допоможе, а тільки посилить проблему. Про нестачу заліза також говорить тяга до незрозумілим для оточуючих смаковими поєднаннями (сало в шоколаді, оселедець з медом).

Спробуйте є більше яблук, смородини, яловичу печінку, яловичину, зелені овочі. Також може банально не вистачатиме натрію.

Читайте также:
Поради, як максимально знизити ризик зараження грипом будинку

Пристрасть до жирної їжі – на межі сил

Жирного часто хочеться взимку, і це навіть правильно: жири дуже енергоємні, і допомагають зігрітися. Крім того, таким чином ви поповнюєте запаси вітаміну Д, який в холодну пору складно отримати від сонця. А от якщо хочеться жирної їжі в теплу пору року – побережіть нерви. Часто це говорить про високу навантаження на нервову систему, і високої потреби в холестерин. Чоловіки також можуть хотіти жирної їжі при інтенсивного статевого життя. Загалом короткочасні набіги на вершкове масло або солоне сало здоровій людині не зашкодять, і навіть на користь. Головне – правильно вибирати жири.

Солодка пісня – пора до психолога

Солодкого дуже хочеться в періоди інтенсивного розумового навантаження. Це говорить про високої потреби в глюкозі, яка і є кінцевий продукт харчування всіх клітин організму. Швидкість роботи клітин головного мозку часом буває така, що їм потрібні великі порції глюкози без зволікань. Тому солодкий чай з шматочком шоколадки в середині робочого дня не завадить. А тортик на ніч – завадить навіть дуже. Крім того, солодке допомагає виробленню “гормону щастя”, бо люди, які змушені справлятися зі стресом їдять багато солодкого. Вибирайте солодощі, які будуть корисні: чорний шоколад, східні солодощі, мед, родзинки, курагу, фініки, натуральне морозиво. Так ви зможете не тільки поласувати, але й заповнити недолік магнію.

Читайте также:
Вчені: Новонароджені маніпулюють батьками за допомогою усмішки

Щоб не довелося боротися з хворими смаковими пристрастями, хоча б раз у рік, навесні, приймайте полівітаміни, і їжте більше свіжих овочів і фруктів влітку і восени.

Источник:Telegraf

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.