Кухонна сіль: користь чи шкода

Надмірне вживання солі здатне призвести до досить неприємних наслідків.

Кухонна сіль є єдиним мінеральних продуктом, який людина щодня вживає в їжу. Сіль завжди була і залишається найапетитнішим її елементом. Проте всім відомо, що сіль називають “білою смертю”: вона має як корисними, так і шкідливими властивостями.

Сіль є для людського організму життєво необхідною. Вона підтримує водно-сольовий обмін. Її нестача призводить до того, що з організму виводиться занадто багато рідини. Разом з цим порушується електролітний баланс, і виводяться корисні елементи, наприклад, кальцій, необхідний для здоров’я кісток, краси нігтів і волосся.

Сіль допомагає збалансувати рівень цукру в крові, що життєво важливо для людей, страждаючих цукровим діабетом. Крім того, вона володіє антидепрессантными властивостями, підтримує в нормі рівень гормонів серотоніну і мелатоніну (гормонів щастя і задоволення) у мозку. Сіль потрібна і для регулювання кислотності в клітинній середовищі, особливо в клітинах мозку. Безсольові дієти і сечогінні препарати підвищують ризик виникнення хвороби Альцгеймера. Сіль також необхідна для нормального травлення.

Але надмірне вживання солі здатне призвести до досить неприємних наслідків. Коли ми їмо занадто солону їжу, значно зростає потреба в питво. Між тим, організм не здатний вивести всю наявну в нього рідину. Частина її обов’язково буде накопичуватися, що збільшує обсяг жирових клітин і призводить до набряків.

Читайте также:
Телефони та комп'ютери викликають психічні розлади

Систематична затримка рідини призводить до порушення водно-сольових процесів в організмі. В результаті зростає навантаження на серцево-судинну систему, виникають проблеми з нирками. Крім того, порушення обміну речовин і надмірне вживання солі підвищує апетит, що веде до безконтрольного набору ваги.

Накопичення в організмі хлористого натрію призводить до скорочення кількості інших важливих мінеральних солей (кальцію, калію, магнію, фосфору, заліза). Це, природно, є причиною різних хвороб. Ситуація ускладнюється, якщо людина вже чимось хворий. Слід пам’ятати, що захворювання серця, судин, нирок і печінки вимагають відмежування вживаного кількості солі або взагалі виключення її з раціону.

 

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.