Проблемні зони: звідки беруться і як з ним грамотно боротися

Проблемные зоны: откуда берутся и как с ним грамотно бороться

Наше тіло набирає вагу, «керуючись» своїми правилами, а не нашими бажаннями. Точно також і худнемо ми часто не в тих місцях, де б нам хотілося, а там, де у нас все нормально. Чи можна обернути ситуацію на свою користь?

Фізіологічні причини накопичення жиру

Як в жіночому, так і в чоловічому організмах – є спеціальні рецептори, які можуть блокувати таку «цінну» для людини функцію, як переробка жиру. Місця його відкладення у чоловіків в основному в області талії, а у жінок це, частіше живіт і стегна. Саме ці поклади жиру (тригліцериди) і хочеться прибрати. Однак тут зосереджена потенційна енергія, і щоб її швидше витрачати, необхідний процес під назвою – ліполіз (або розщеплення жирових клітин).

Результатом ліполізу служить утворення трьох жирних кислот і спирту гліцерину. Транспорт цих кислот відбувається за допомогою білкових молекул, які розносять їх з током крові в тканини організму.

Читайте также:
Що більше впливає на зайву вагу: гени чи спосіб життя?

Таким чином, чим активніше кровотік, тим більше спалюється жиру. Але фахівці встановили, що як раз в проблемних місцях: талія, стегна і живіт – кровотік недостатній, і від накопичених там кислот важко позбутися.

Що ж робити? Можна вдатися до новинок науки в цій галузі.

Апаратні методики

  1. Вакуумний масаж. З його допомогою можна розподіляти рівномірно жирові відкладення. При цьому вага тіла не змінюється, але візуально людина виглядає більш підтягнутою. Повторюються процедури зазвичай через півроку, але є недолік – на тілі можуть залишитися синці, які згодом проходять.
  2. Альтернативою ліпоксаціі вважається кавітація, в основі якої дія низькочастотних ультразвукових хвиль на жирову тканину.
  3. Ручний масаж, з використанням спеціальних тренажерів – хоч і не дає великого ефекту, але значно покращує тургор шкіри.
  4. Пластична хірургія відноситься до самого дієвого способу позбавлення від жиру в конкретних місцях. Але ніхто не застрахований від небажаних негативних наслідків після процедур такого радикального характеру.

Фахівці застерігають, що навіть використання сучасних методик, не дадуть стійкого позитивного результату, без фізичних вправ і правильного підходу до харчування.

Читайте также:
Лікарі: Білий хліб дуже небезпечний для здоров'я

Які види тренувань краще для спалювання жиру

Медики пропонують зайнятися кардіо вправами, так як саме вони, на відміну від силових, реально призводять до зниження ваги. Це цілком зрозуміло: при силових навантаженнях неминуче нарощується м’язова маса, а жир в проблемних місцях нікуди не дівається.

У тому випадку, якщо силові вправи проводити з невеликим навантаженням, але з частими повторами – це може знизити жирові відкладення в тих групах м’язів, які при цьому задіяні.

При виконанні кардіо – вправ краще чергувати навантаження. Наприклад, після інтенсивного бігу, зайнятися ходьбою.

Хорошим варіантом спалювання жиру залишається плавання, яке також укрепляюще діє на весь організм.

Їзду на велосипедах можна проводити всією сім’єю або з друзями, тоді таке навантаження не сприйматиметься виснажливо.

Допомагає також спалюванню жиру степ – аеробіка і орбітрек.

У домашніх умовах цілком дієві будуть стрибки зі скакалкою (15-20 хвилин). Їх треба чергувати по інтенсивності і з ходьбою на місці.

Дослідження дієтологів

Фахівці прийшли до висновку, що крім генетичної схильності, для відкладення жиру в проблемних зонах, є й інші причини.

Читайте также:
Поради, як зберегти манікюр надовго

Область живота. Часті стреси безпосередньо впливають на цю зону. Гормон кортизол, який виробляється в стресових ситуаціях, провокує утворення жирових відкладень.

Причому іноді люди з нормальною вагою, мають скупчення жиру саме в районі живота. З продуктів негативний вплив роблять борошняні вироби і пиво.

Область стегон, сідниць і ноги. На цю зону, перш за все, негативно діє малорухливий спосіб життя, в поєднанні з регулярними “недосипами”. Крім целюліту і додаткового жирового шару, може з’явитися і набряклість.

Одна з причин відкладення жиру в цих місцях також недолік в організмі вітаміну «В», який міститься в яйцях, рибі, горіхах.

Надлишковий жир в руках і верхній частині тіла, за версією фахівців, може накопичуватися через шкідливи токсичниі речовин, які містяться в деяких продуктах. Потрібно уважніше поставитися до свого раціону харчування.

Жирові відкладення в області обличчя і шиї. Їх поява провокує надмірне споживання молока, сиру, алкоголю. Останній фактор, затримуючи рідину, призводить до зневоднення організму. Це загрожує набряком обличчя, яке переходить і на шию.

Читайте также:
Як повернути тиск в норму: простий комплекс вправ

Необхідно скоригувати споживання води (не менше півтора літрів в день) і обмежити до мінімуму прийняття алкоголю.

Підіб’ємо підсумок: для позбавлення від проблемних зон потрібно відрегулювати раціон і режим харчування, виключити фактори, які призводять до погіршення фігури і регулярно здійснювати програму фізичних вправ.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.