З Клюєва і Мельничука сьогодні не знімуть недоторканність – нардеп

З Клюєва і Мельничука сьогодні не знімуть недоторканність – нардеп

Швидше за все дане питання буде розглянуто тільки на наступному тижні, вважає Томенко

Подання Генеральної прокуратури на зняття недоторканності з двох депутатів Сергія Клюєва і Сергія Мельничука з великою часткою ймовірності буде розглянуто Верховною Радою лише на слід тижня. Про це в коментарі “Сегодня.иа” заявив заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка Микола Томенко.

Відповідаючи на питання, чи надійшли відповідні документи в парламент, Томенко відповів: “Ще не бачив”.

Разом з тим парламентарій нагадав, що за процедурою подібні документи спочатку повинні бути розглянуті Регламентним комітетом ВР, на якому представники ГПУ або сам генпрокурор повинні подати докази, а також повинні бути заслухані “відповідачі”. Тільки після того, як комітет вирішить, що доказів достатньо, подання виноситься в зал ВР і розглядається депутатами.

“У минулих скликаннях я пам’ятаю випадок, коли зал повертав уявлення назад комітету”, – розповів Томенко.

На думку нардепа, дуже малоймовірно, що документи будуть розглянуті навіть на цьому тижні, оскільки навіть якщо Регламентний комітет збереться в середу, то навряд чи до п’ятниці всю процедуру встигнуть виконати.

“Найімовірніше будемо розглядати вже на наступному тижні”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, ключова інтрига сьогоднішнього парламентського дня – буде знята недоторканність з двох нардепів – Сергія Мельничука, колишнього комбата “Айдара”, і Сергія Клюєва. Про те, що відповідне подання Генеральної прокуратурою на Грушевського вже направлено, ввечері напередодні повідомив генпрокурор Віктор Шокін.

“Направлено два подання для розгляду на дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Клюєва Сергія Петровича, який підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 і 190 (ошенничество – Ред.) і ч. 5 191. Також направлено подання для розгляду на дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Мельничука Сергія Петровича”, – сказав Шокін, на брифінгу у вівторок увечері в Києві.

Він зазначив, що немає часу перераховувати всі статті КК України, за якими обвинувачується Мельничук. Разом з тим, за його словами – основна стаття, яку інкримінують екс-комбатові “Айдара” – це створення злочинної організації.

Говорячи про підозру у вчиненні злочинів Клюєвим, генпрокурор зазначив: “Клюєв звинувачується в шахрайстві – разом зі своїм братом Андрієм вони шахрайським шляхом заволоділи фінансовими засобами, а також заволоділи майном підприємств і приватних осіб”.

Разом з тим, він підкреслив, що про арешт Клюєва поки не йдеться. “Поки що немає”, – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде прокуратура наполягати на його арешт.

Шокін заявив, що статті, за якими звинувачуються парламентарії, передбачають покарання для Клюєва – більше 10 років в’язниці, а для Мельничука – “аж до довічного”.

Разом з тим, генпрокурор зазначив, що йому невідомо про місцезнаходження парламентаріїв.
Шокін також з жалем заявив, що “це не останнє подання про зняття недоторканності – Ред.) стосовно народних депутатів”.

У сьогоднішньому порядку дане питання поки не значиться; хоча першим пунктом також іде вельми цікавий питання – без будь-якої додаткової інформації – “Про дострокове припинення повноважень окремих народних депутатів”.


Источник:    segodnya.ua


Leave a Reply

Your email address will not be published.