Синдром роздратованого кишечника: причини і діагностика

Синдром раздраженного кишечника: причины и диагностика

Синдром роздратованого кишечника (скорочено СРК) має на увазі під собою відчуття болю і неприємні відчуття в області живота, які рецидивують і супроводжуються дефекацією, зміною частоти дефекацій або ж зміною консистенції калових мас. Синдром є одним з найпоширеніших гастроентерологічних захворювань травної системи. Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я СРК зустрічається як мінімум у 20% населення. Однак ці дані не точні, в зв’язку з тим, що більшість хворих не звертається за допомогою до медичних установ з подібними проблемами. Вони віддають перевагу займатися самолікуванням, приймаючи захворювання за легку форму харчового отруєння. Крім того, за даними ВООЗ, переважною частиною населення, яка має скарги на СРК, є молоді люди років 30-40. Представниці жіночої статі схильні до СРК вдвічі більше чоловіків. Також існує думка, що синдром взаємопов’язаний і з генетичними особливостями.

Причини появи і розвитку захворювання

Патофізіологія недостатньо вивчена. Незважаючи на те, що причини захворювання так до кінця і невідомі і єдиної думки немає, відзначається, що його розвитку сприяють порушена центральна нервова система і емоційна сфера людини. Найчастіше СРК виникає у недовірливих особистостей, які гостро реагують на все, що відбувається в їхньому житті. З можливих причин появи захворювання також виділяють: приватні стресові ситуації, надмірне зростання бактерій, нераціональне, незбалансоване харчування, зловживання спиртними напоями, а також раніше перенесені кишкові інфекції. До цього списку додають порушення кишкової моторики, зловживання газованою водою, продуктами, у складі яких міститься кофеїн, шоколадом, борошняними виробами, жирною, смаженою їжею. Свої корективи вносить і гормональний дисбаланс. У дівчат можливе загострення симптоматики СРК перед менструацією, а в період менопаузи ці симптоми і зовсім можуть зникати.

Читайте также:
Вчені попереджають про вірусної інфекції, яка охопить Землю

Часті симптоми захворювання кишечника

Симптоми даного синдрому значно відбиваються на якості життя людини, погіршують його самопочуття і заподіюють страждання. Біль в нижній частині живота, метеоризм, здуття, спазми, відчуття неповного спорожнення кишечника, діарея і запор — цілий набір, який докорінно змінює звичний графік людини. Він стає заручником неприємного захворювання і скасовує всі свої плани: подорожі, зустрічі, Публічні виступи, побачення і т.д. варто відзначити, що загострення синдрому викликають і стресові ситуації. СРК може довго не залишати людину, при цьому то загострюється, то навпаки вщухає. Фахівці кажуть, що таке захворювання, незалежно від тривалості, з часом не прогресує, не може перерости в рак і не перетворюється в запальні процеси. Воно не загрожує життю людини.

Діагностика-крок назустріч одужанню

Для початку необхідно проконсультуватися з фахівцем-гастроентерологом і переконатися в тому, що це не інші патології шлунково-кишкового тракту. Дуже важливо знати і не забувати, що симптоматика СРК схожа з найбільш поширеними ознаками інших гастроентерологічних патологій. Своєчасне звернення до медичного працівника може запобігти розвитку небезпечних захворювань. У медичних центрах проводять різні процедури: колоноскопія, гастроскопію, УЗД органів черевної порожнини і необхідні лабораторні дослідження. Тільки після того, як лікар вивчить всі результати аналізів і поставить діагноз, пацієнту будуть призначені необхідні лікарські препарати і озвучені рекомендації по харчуванню. Все це дуже індивідуально.

Як лікувати СРК

Лікування синдрому роздратованого кишечника нескладне і включає в себе такі методи: вплив на психоемоційний стан особистості, збалансований раціон харчування, підвищена фізична активність, фізіотерапія, лікарські препарати для нормалізації діяльності кишечника.

Читайте также:
Плями на зубах: як зберегти білосніжну усмішку

Усунення синдрому роздратованого кишечника

Звести до мінімуму причини виникнення СРК можна за допомогою встановлення причин, які впливають на збій нормальної роботи кишечника. Фахівці рекомендують: – вживати їжу регулярно по годинах, пережовувати її повільно і дуже ретельно. – Не вживати у великій кількості жирну їжу і продукти, що містять кофеїн. – Займатися фізичною активністю, за допомогою якої можливо послабити симптоматику і почуття занепокоєння, покращуючи роботу кишечника.
– Не відкладати і не прискорювати дефекацію, а також не напружуватися в процесі.
Синдром роздратованого кишечника є складним, комплексним захворюванням. Тому в боротьбі з ним варто набратися терпіння, залишатися спокійними і не тягнути з візитом до лікаря.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Марта Нетюхайло / автор статьи
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.