Суперечка з Угорщиною через гучного закону: у МЗС розповіли, що будуть робити

Суперечка з Угорщиною через гучного закону: у МЗС розповіли, що будуть робити

Заступник голови МЗС заявив, що шлях до компромісу з угорською громадою досить простий

Незалежно від позиції Угорщини, уряд України буде концентруватися на допомогу місцевим угорцям вивчити належним чином українська мова (перш за все, це зміна методології). Про це заявив заступник голови МЗС Василь Боднар.

Також, за його словами, ще один важливий момент – це перекваліфікація вчителів. “За кошти держбюджету буде надана додаткова кваліфікація вчителям на місцях, щоб зняти маніпуляції, що уряд буде позбавляти їх роботи, міняти школи і т. д. Більше того, зараз ми можемо говорити, що венгероязычная система освіти залишається для національних шкіл фактично на всіх рівнях, оскільки введення україномовних предметів відбувається поступово і базові речі все одно залишаються венгероязычными”, – завив Боднар.

Читайте повний текст інтерв’ю із заступником глави МЗС

Він зазначив, що підстав для маніпуляцій немає. “Ми це пояснюємо всім міжнародним партнерам. Це розуміють і в Раді Європи, і ОБСЄ, навіть на рівень ЄС Федерике Могерини ми передавали нашу позицію. До речі, тут можна скористатися досвідом болгарської громади, у якої набагато менше годин навчання, але вона досить ефективно використовує наявні методи, щоб відправляти дітей на навчання в Софію і потім повертати їх працювати в Україну. А не так, як відбувається на Закарпатті, де ми, на жаль, обопільно втрачаємо українських громадян угорського походження. Оскільки отримавши паспорти і угорське освіту, вони виїжджають в інші держави ЄС, де зарплата більше”, – пояснив чиновник.

Заступник голови МЗС заявив, що шлях до компромісу з угорською громадою досить простий.

Читайте также:
Призначений в. о. голови Державіаслужби

“У нас вже є пакет напрацювань: розширення перехідного періоду до 2023 року, наші пропозиції щодо укладення декларації, заяви чи додаткового протоколу, який би вважався угорською стороною додатковим нормативним актом, це і наша готовність до консультацій з меншинами, доведення позицій, що є в реальності, а що накручено або додумано”, – каже Боднар.

Він додає, що, звичайно, ніхто не буде змінювати статтю 7 закону про освіту. “Закон вже в дії, він рамковий і без вироблення імплементаційного механізму його неможливо застосувати. Ми також готові, і на це може впливати угорська громада, до формування нового тексту закону про середню освіту. На конструктив ми готові на ультиматуми – ніколи”, – запевняє він.

Зазначимо, що після чергових парламентських виборів в Угорщині, пройшли 8 квітня, офіційний Київ очікує формування нового уряду в Будапешті щоб продовжити дискусії щодо українського закону про освіту, яким так незадоволені угорці. В інтерв’ю для сайту “Сьогодні” посол України в Польщі Андрій Дещиця розповів, що “ніхто не буде змінювати статтю 7 закону про освіту”.

Читайте также:
Рада дозволила Кабміну не платити за зовнішніми боргами

Як розповідав заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, Росія робить ставку на Угорщину і з’явилася нова загроза для Європи. За його словами, спроби Угорщини заблокувати вступ України до НАТО – це, в першу чергу, інтерес самої Росії, хоча Будапешту вигідніше дружити з Києвом.

Останнім з гучних заяв стало обіцянку угорського міністра закордонних справ Петер Сійярто заблокувати участь Петра Порошенка у саміті НАТО в Брюсселі, якщо Україна не скасує закон про освіту. І хоча сам Сійярто має всі шанси залишитися за бортом нового угорського уряду, генеральна лінія Будапешта з протидії міфічним зовнішнім ворогам продовжиться. Тому Києву варто приготуватися до чергового жорсткого раунду переговорів.

Источник

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.