Стало відомо, чому люди говорять у сні

Стало відомо, чому люди говорять у сні

Дослідження показали, що більшість розмов уві сні не тривають довше 30 секунд і нічого не означають.

Найчастіше розмови уві сні абсолютно нешкідливі, хоча можуть розбудити, розсмішити або стривожити сусідів по кімнаті. Якщо ваш нічний бурмотіння невірно витлумачили як свідому мова, поясніть, що сомнилоквия (розмови уві сні) — дуже поширене явище, і медичною проблемою вважається рідко. Мова при цьому може супроводжуватися гучними криками і осмисленим довгими фразами.

Іноді зміст розмов у сні буває смішним, іноді — грубими і образливим для слухача, але найчастіше нічого цікавого буркотун не розповість. Дослідження показали, що більшість розмов уві сні не тривають довше 30 секунд, нічого не означають та чи варті уваги.

Як і у випадках з сонним паралічем, епізоди сомнилоквии зазвичай відбуваються у фазі швидкого сну, коли мозок активізується, дихання частішає, і ми бачимо яскраві реалістичні сновидіння.

Якщо розмови уві сні трапляються часто, супроводжуються різкими криками і неконтрольованими рухами, вони можуть виявитися ознакою іншого розладу: сомнамбулізму, нічних кошмарів, синдрому неспокійних ніг або синдрому нічного апетиту. Іноді епізоди сомнилоквии відбуваються внаслідок емоційного стресу, лихоманки, зловживання алкоголем або наркотиками.

Читайте также:
Дієти для профілактики мігрені

Хто говорить уві сні

Понад 50% дітей у віці від 3 до 10 років розмовляють уві сні. Більшість з них переростають це явище до настання статевої зрілості, і лише невелика кількість дорослих (близько 5%) зберігають таку особливість до кінця своїх днів. Епізоди сомнолоквии можуть повторюватися кожну ніч, а можуть відбуватися рідко, після напруженої роботи або сильного стресу.

Чи потрібно лікувати сомнилоквию?

Є сенс звернутися до лікаря, якщо розмови уві сні супроводжуються сильним страхом, криками, будять вас посеред ночі або заважають спати вашим близьким. Якщо вам здається, що проблеми зі сном виникли у вашої дитини, заплануйте похід до педіатра.

Не існує якої-небудь специфічної діагностики сомнилоквии (крім свідчень сусідів по кімнаті), але якщо лікар виявить у вас ознаки іншого розладу сну, він може призначити полисомнографию — дослідження сну пацієнта з використанням спеціальних реєструючих пристроїв. При цьому записуються різні параметри: хропіння, дихальний потік, дихальні рухи грудної клітки і черевної стінки, положення тіла, ЕЕГ, рухи ніг і ін

Читайте также:
Вчені пояснили, чому жінкам не можна багато працювати

Можна перестати говорити уві сні?

Ніякого рецепту від сомнилоквии не існує. Рекомендації уникати стресу і регулярно висипатися вас навряд чи вразять, хоча саме це найчастіше радять лікарі. Якщо розмови уві сні турбують вашого партнера або сусіда по кімнаті, піднесіть йому беруші в якості подарунка.

Якщо ж ви серйозно налаштовані виявити причину своїх нічних монологів, влаштуйте міні-розслідування. Ведіть щоденник сну протягом двох тижнів, записуйте час відходу до сну і пробудження, характер сновидінь, ліки, їжу і напої, які ви вживаєте. Особливу увагу приділіть кофеинсодержащим напоїв, чаю, колі і алкоголю. З цим завданням може допомогти фітнес-трекер: він фіксує не тільки тривалість, але і глибину сну. Заради цікавості на смартфон можна встановити програму, яка запише нічні розмови, минаючи епізоди тиші. Всю цю інформацію можна показати сомнолога.


Вчені назвали джерело свідомості у людини
читайте також

Источник:Telegraf

Рейтинг
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Игорь, Главный редактор. Молодой, креативный специалист, настроенный на развитие, и верный принципам. "Воплощаю мечту создания интернет-ресурса, увлекательного для всех поколений, с познавательной и актуальной информацией. "
Сподобався цей пост? Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.