Видалення зуба мудрості що робити?

Удаление зуба мудрости что делать ?

Поява зубів з таким «багатообіцяючим» назвою не свідчить про придбання людиною досвіду і мудрого ставлення до життя. Це останні за часом появи жувальні зуби (треті моляри), які називають вісімками.

Чим вони відрізняються від звичайних зубів, і що собою являють?

Як формуються зуби мудрості

Приблизно до двадцяти п’ятирічного віку у людей закінчується процес поступової заміни молочних зубів на постійні. До цього часу вже перебудовується щелепно-лицевої апарат, і раптом «вирішують» з’явитися ще одні жувальні зуби.

Але їм необхідно виконати чималу роботу, щоб звільнити собі місце для життєдіяльності. Спочатку розсмоктується зубна тканина в місці третіх молярів, а потім формується, так званий, кістковий тунель, по якому і буде просуватися майбутній зуб мудрості. Вісімка, звільняючи собі простір, чинить тиск на наявні зуби, що призводить до хворобливих відчуттів, які, то притупляються, то возобновляются.

Однак є щасливчики, які взагалі не мають вісімок, їм не доводиться відчувати характерних незручностей, а їх набір зубів зберігає кількість 28 . Фахівці вважають, що наявність або відсутність таких зубів, їх число і момент появи – залежить від генетичної схильності, а також від анатомічних особливостей будови челюстей.

Читайте также:
Як прискорити метаболізм - основні способи

Особливості прорізування «вісімок»

На думку стоматологів, наявні зачатки зубів мудрості, ще не свідчить про їх обов’язкову появу на призначених для них місцях. Бувають випадки, коли вони вже сформовані, а не можуть прорізатися, так і залишаючись в товщі щелепної кістки. Такі зуби назвали ретінірованними або полуретінірованними, в залежності від ступеня їх прорізання.

Але нічого хорошого від такої ситуації чекати не доводиться, так як вони можуть провокувати появу карієсу у своїх «сусідів» – поблизу розташованих зубів. Тому такі вісімки повинні перебувати під постійним наглядом і обстеженням у лікаря.

При прорізуванні нижніх зубів, коли видно тільки невелику частину зуба, – між ним і яснами може виникнути гнійне запалення (перикороніт). Тоді проводяться відповідні лікувальні процедури хірургом по видаленню нависла ясна. У тому випадку, якщо має місце повторний рецидив – то зуб мудрості видаляється.

Іноді недолік місця в області щелепи, заважає вісімці спочатку прорізатися правильно, і зуб займає при цьому, як звичайно, не фізіологічне положення, заважаючи іншим. В результаті бувають різного роду аномалії і запалення ясен.

Читайте также:
Чоловіки, які не сплять всю ніч, їдять більше енергетичної їжі

Однак найнеприємнішим процесом, який супроводжується хворобливими відчуттями, є для людини безпосереднє прорізування таких зубів. Це пов’язано з тією обставиною, що вони не мали своїх «молочних» попередників, і прокладають собі шлях через вже сформовану кістку.

Коли можна зберегти зуби мудрості

Перед усім, вісімки – це додаткові зуби, які зменшують навантаження на інших «учасників» процесу пережовування їжі.

Крім того, ці зуби є хорошою опорою для протеза – моста (конструкції з декількох коронок). Так як при їх відсутності, як правило, використовують спеціальні імплантати, які впроваджують в кісткову тканину щелепів. А цей процес більш дорогий і хворобливий.

Нема необхідності позбавлятися від зубів мудрості, якщо їх прорізування не створює проблем, і вони одразу зайняли правильне положення в яснах. Ці зуби цілком піддаються лікуванню, хоча частіше за інших уражаються карієсом. Якщо ж ці рудименти, як вважають фахівці, здорові, і нормально прорізалися, то вони нічим не відрізняються від інших зубів, і в подальшому можуть бути корисними.

В яких випадках видалення зубів мудрості – необхідно

Вісімки видаляються не побажанню пацієнта або стоматолога, а при певних показаннях . Основні причини для позбавлення людини від таких зубів наступні:

 1. Наявність сильно викривлених каналів, що ускладнює їх лікування;
 2. Зруйнований стан зубів при незручному далекому розташуванні;
 3. Часто повторюваний їх карієс;
 4. Відсутність зуба – антагоніста на протилежній щелепі, так як це призведе до поступового виключення інших зубів з процесу жування;
 5. Якщо вісімкам не вистачає простору для нормального прорізування і зростання, і вони заважають іншим зубам.
Читайте также:
Чому не варто боятися лазерної корекції

Як поводитися після видалення зуба мудрості

Насамперед, треба розуміти , що ця процедура в більшості випадків не відрізняється від видалення звичайних зубів. Дещо складніше ситуація при наявності ретінірованних зубів – їх загоєння займає більше часу і потрібен відповідний досвід і кваліфікація стоматолога.

Для того, щоб лунка після видалення зуба швидше і якісніше зажила, потрібно дотримуватися ряду рекомендацій.

 1. Не треба кілька днів після видалення інтенсивно полоскати рот. Утворенний згусток крові захищає порожнину рота від мікробів. Якщо ж він випаде, то сходіть до стоматолога, який внесе додаткові протимікробні засоби.
 2. В період дії анестезії – не приймати їжу, щоб не дратувати слизову. Можна пити воду або підсолоджений чай – краще через трубочку.
 3. Протягом трьох – чотирьох днів після видалення зуба утримивайтеся від прийняття гарячої ванни, а також фізичних навантажень.
 4. Поки лунка загоюється – розжовуйте їжу на іншій стороні щелепів. Зазвичай стоматолог не видаляти одночасно зуби з інших сторін. Прийнята їжа повинна бути теплою, а не гарячою – і краще у вигляді пюре.
 5. Не потрібно відразу полоскати рот різними відварами трав: – дайте можливість лунці зажити самостійно. У разі необхідності прийому антибіотиків, лікар сам призначить потрібні препарати.
 6. Можуть бути корисними спеціальні вправи для розробки суглобів, особливо при складному видаленні зуба.
 7. Не переймайтесь через незначну припухлість і хворобливі відчуття в області щоки – ці симптоми незабаром повинні зникнути. Процес загоєння зазвичай триває чотири – п’ять днів. Якщо виникають якісь труднощі, то відвідайте стоматолога, який проводив процедуру. Він допоможе виправити сітуацію.
Читайте также:
Названо один з найкорисніших напоїв для схуднення

Зберігайте терпіння, будьте обережними – і не буде ускладнень.

Понравилось
( 2 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: