Видалення зуба мудрості що робити?

Удаление зуба мудрости что делать ?

Поява зубів з таким «багатообіцяючим» назвою не свідчить про придбання людиною досвіду і мудрого ставлення до життя. Це останні за часом появи жувальні зуби (треті моляри), які називають вісімками.

Чим вони відрізняються від звичайних зубів, і що собою являють?

Як формуються зуби мудрості

Приблизно до двадцяти п’ятирічного віку у людей закінчується процес поступової заміни молочних зубів на постійні. До цього часу вже перебудовується щелепно-лицевої апарат, і раптом «вирішують» з’явитися ще одні жувальні зуби.

Але їм необхідно виконати чималу роботу, щоб звільнити собі місце для життєдіяльності. Спочатку розсмоктується зубна тканина в місці третіх молярів, а потім формується, так званий, кістковий тунель, по якому і буде просуватися майбутній зуб мудрості. Вісімка, звільняючи собі простір, чинить тиск на наявні зуби, що призводить до хворобливих відчуттів, які, то притупляються, то возобновляются.

Однак є щасливчики, які взагалі не мають вісімок, їм не доводиться відчувати характерних незручностей, а їх набір зубів зберігає кількість 28 . Фахівці вважають, що наявність або відсутність таких зубів, їх число і момент появи – залежить від генетичної схильності, а також від анатомічних особливостей будови челюстей.

Читайте также:
Прості поради для легкого пробудження вранці

Особливості прорізування «вісімок»

На думку стоматологів, наявні зачатки зубів мудрості, ще не свідчить про їх обов’язкову появу на призначених для них місцях. Бувають випадки, коли вони вже сформовані, а не можуть прорізатися, так і залишаючись в товщі щелепної кістки. Такі зуби назвали ретінірованними або полуретінірованними, в залежності від ступеня їх прорізання.

Але нічого хорошого від такої ситуації чекати не доводиться, так як вони можуть провокувати появу карієсу у своїх «сусідів» – поблизу розташованих зубів. Тому такі вісімки повинні перебувати під постійним наглядом і обстеженням у лікаря.

При прорізуванні нижніх зубів, коли видно тільки невелику частину зуба, – між ним і яснами може виникнути гнійне запалення (перикороніт). Тоді проводяться відповідні лікувальні процедури хірургом по видаленню нависла ясна. У тому випадку, якщо має місце повторний рецидив – то зуб мудрості видаляється.

Іноді недолік місця в області щелепи, заважає вісімці спочатку прорізатися правильно, і зуб займає при цьому, як звичайно, не фізіологічне положення, заважаючи іншим. В результаті бувають різного роду аномалії і запалення ясен.

Читайте также:
Як очистити організм за допомогою домашніх засобів

Однак найнеприємнішим процесом, який супроводжується хворобливими відчуттями, є для людини безпосереднє прорізування таких зубів. Це пов’язано з тією обставиною, що вони не мали своїх «молочних» попередників, і прокладають собі шлях через вже сформовану кістку.

Коли можна зберегти зуби мудрості

Перед усім, вісімки – це додаткові зуби, які зменшують навантаження на інших «учасників» процесу пережовування їжі.

Крім того, ці зуби є хорошою опорою для протеза – моста (конструкції з декількох коронок). Так як при їх відсутності, як правило, використовують спеціальні імплантати, які впроваджують в кісткову тканину щелепів. А цей процес більш дорогий і хворобливий.

Нема необхідності позбавлятися від зубів мудрості, якщо їх прорізування не створює проблем, і вони одразу зайняли правильне положення в яснах. Ці зуби цілком піддаються лікуванню, хоча частіше за інших уражаються карієсом. Якщо ж ці рудименти, як вважають фахівці, здорові, і нормально прорізалися, то вони нічим не відрізняються від інших зубів, і в подальшому можуть бути корисними.

В яких випадках видалення зубів мудрості – необхідно

Вісімки видаляються не побажанню пацієнта або стоматолога, а при певних показаннях . Основні причини для позбавлення людини від таких зубів наступні:

 1. Наявність сильно викривлених каналів, що ускладнює їх лікування;
 2. Зруйнований стан зубів при незручному далекому розташуванні;
 3. Часто повторюваний їх карієс;
 4. Відсутність зуба – антагоніста на протилежній щелепі, так як це призведе до поступового виключення інших зубів з процесу жування;
 5. Якщо вісімкам не вистачає простору для нормального прорізування і зростання, і вони заважають іншим зубам.
Читайте также:
Ось чому не можна пити воду з льодом

Як поводитися після видалення зуба мудрості

Насамперед, треба розуміти , що ця процедура в більшості випадків не відрізняється від видалення звичайних зубів. Дещо складніше ситуація при наявності ретінірованних зубів – їх загоєння займає більше часу і потрібен відповідний досвід і кваліфікація стоматолога.

Для того, щоб лунка після видалення зуба швидше і якісніше зажила, потрібно дотримуватися ряду рекомендацій.

 1. Не треба кілька днів після видалення інтенсивно полоскати рот. Утворенний згусток крові захищає порожнину рота від мікробів. Якщо ж він випаде, то сходіть до стоматолога, який внесе додаткові протимікробні засоби.
 2. В період дії анестезії – не приймати їжу, щоб не дратувати слизову. Можна пити воду або підсолоджений чай – краще через трубочку.
 3. Протягом трьох – чотирьох днів після видалення зуба утримивайтеся від прийняття гарячої ванни, а також фізичних навантажень.
 4. Поки лунка загоюється – розжовуйте їжу на іншій стороні щелепів. Зазвичай стоматолог не видаляти одночасно зуби з інших сторін. Прийнята їжа повинна бути теплою, а не гарячою – і краще у вигляді пюре.
 5. Не потрібно відразу полоскати рот різними відварами трав: – дайте можливість лунці зажити самостійно. У разі необхідності прийому антибіотиків, лікар сам призначить потрібні препарати.
 6. Можуть бути корисними спеціальні вправи для розробки суглобів, особливо при складному видаленні зуба.
 7. Не переймайтесь через незначну припухлість і хворобливі відчуття в області щоки – ці симптоми незабаром повинні зникнути. Процес загоєння зазвичай триває чотири – п’ять днів. Якщо виникають якісь труднощі, то відвідайте стоматолога, який проводив процедуру. Він допоможе виправити сітуацію.
Читайте также:
Сіль не є шкідливою для здоров'я

Зберігайте терпіння, будьте обережними – і не буде ускладнень.

Понравилось
( 2 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: