Лікарі розповіли, що робити при різкому погіршенні самопочуття у спеку

У спекотну погоду значно підвищується ризик загострення хронічних хвороб.

У спекотну погоду відчути себе погано можуть навіть абсолютно здорові люди, але найважче доводиться тим, хто має хронічні захворювання або проблеми з серцем або судинами. Про це розповіла лікар Вікторія Савицька.

У спекотну погоду значно підвищується ризик загострення хронічних хвороб, нападів задухи і мігрені, тому фахівці наполегливо рекомендують знати прийоми надання першої допомоги собі і оточуючим в разі погіршення самопочуття.

“Якщо ви несподівано відчуй запаморочення, потемніло в очах, стало нудити, – швидше за все, це напад дистонії. Першим справу відійдіть в тінь, присядьте. Як тільки стане легше, пийте воду маленькими ковтками і скористайтеся будь-яким з доступних допоміжних засобів. Такі повинні бути завжди під рукою. Зокрема, запасіться серветками з нашатирем, якщо ви схильні до поганого самопочуття у спеку. При перших сигналах, – протріть ними віскі (обережно, щоб не потрапити в очі) і потримайте носа на відстані 10-15 сантиметрів”, – розповіла лікар.

Читайте также:  Як правильно зберігати ліки, щоб не нашкодити своєму здоров'ю

При скачках тиску, як можна швидше
5035
покладіть на голову мокрий рушник. Лежите, протираючи віскі мокрим рушником або кубиком льоду. Якщо можете обійтися без таблеток, краще в таку погоду ними не зловживати.

“Привести себе або близької до почуття допоможе точковий масаж. Сильно масажуйте досить точки під носом, одночасно дві в куточках брови біля перенісся, потім – одночасно дві точки на потилиці, там де закінчують рости волосся, з двох сторін від хребта.

Якщо вам неймовірно жарко і від цього починає крутитися голова, купіть пляшку крижаної води і прикладайте її до шиї, то під коліна. Тут знаходяться великі артерії і ви швидко відчуєте полегшення. Те ж саме можна зробити, якщо загорнути в рушник кілька кубиків льоду” – порадила експерт.

У разі, коли в спеку мучить безсоння, протріть обличчя вологим рушником. В душ вночі краще не йти – він тільки підбадьорить і заснути буде ще складніше. Випийте склянку чистої води, в який накапає 30 крапель пустирника – це допоможе організму розслабитися.

Читайте также:  Як впливає на мозок людини прийом жирної їжі

Источник:Telegraf

Залишити коментар