Лікарі вказали величезну небезпеку пасивного куріння

Дані базуються на результатах 20−річних спостережень за пацієнтами.

Пасивне куріння може бути вдвічі небезпечніше для здоров’я, ніж передбачалося раніше. До такого висновку прийшли британські лікарі в результаті нещодавно завершеного дослідження, що базується на результатах 20−річних спостережень за пацієнтами.

Некурящим, яким доводиться жити і працювати поруч з курящими людьми, на самому доводиться набагато важче, ніж вважалося раніше.

У порівнянні з тими, кому не доводиться дихати тютюновим димом, вони на 50 або 60% частіше страждають від серцевих захворювань, стверджують британські вчені з медичної школи Св. Георга в Тутінгу на півдні Лондона.

Раніше вважалося, що у пасивних курців ризик серцевих захворювань тільки на 25 або 30% вище, пише в середу британська газета The Independent. Після того, як результати нового дослідження були опубліковані в інтернет-версії British Medical Journal, представники британської Медичної асоціації звернулися до уряду з вимогою наслідувати приклад Ірландії, де був введений штраф у 3 тисячі євро за куріння в громадських місцях, у тому числі в пабах і ресторанах.

Читайте также:  Як впоратися з безсонням і навчити себе швидко засинати

Англійські лікарі в ході досліджень провели обстеження 4729 чоловіків з 18 британських міст.

За основу було взято вміст у крові котініну — побічного продукту нікотину, що утворюється як у активних, так і у пасивних курців. Дослідження будувалося на результати 20−річних спостережень некурящих пацієнтів, причому з часом рівень котініну в крові змінювався.

Це пов’язано з тим, що з роками кількість курців у Великобританії скорочувалася, отже, пасивного куріння також ставало менше.

В цілому з’ясувалося, що підвищений вміст котініну на 50 і більше відсотків підвищує ризик серцевих захворювань.

“Наше дослідження однозначно доводить, що пасивне куріння надмірно шкідливо, і його необхідно максимально обмежити”, — заявив керівник групи вчених професор Пітер Винкап

Источник:Telegraf

Залишити коментар