Як обчислити ідеальний вагу і відсоток жиру

Как вычислить идеальный вес и процент жира

Стрункість фігури – це суб’єктивний показник, який визначається, перш за все, візуально. Але існують і загальноприйняті неупереджені медичні способи оцінки зайвих кілограмів.

Індекс маси тіла (ІМТ)

Це співвідношення маси тіла людини до її росту (у квадраті) визнано ВООЗ та підходить для людей у ​​віці від 17 років. Не слід користуватися цим показником спортсменам, вагітним жінкам і літнім людям.

В цілому ІМТ дає швидку оцінку про наявність надлишкової або недостатньої ваги тіла. Це важливо не так з естетичного боку, як можливості виявлення ризику розвитку таких захворювань, як діабет, гіпертонія, остеопороз і інші.

Приклад розрахунку: якщо вага складає 85кг, а зростання 1,65 см, то ІМТ складе 31,2 тобто 85: (1,65х1,65).

Медики оцінюють ситуацію зі значеннями ІМТ наступним чином:

17 – 18,5 – недостатня вага;

19 – 25 – норма;

25,5 – 30 – наявність надлишкової маси;

Читайте также:
Прищі на тілі: чому вони з'являються

31 – 35 – ожиріння першого ступеня;

36 – 40 – ожиріння другого ступеня;

більше 40 – третя ступінь ожиріння.

Прагнути треба до «золотої середини»

Діапазон нормального співвідношення маси тіла до росту досить великий. Це той показник, який не несе загрози для здоров’я. При наявності деякого надлишку ваги потрібно зайнятися коригуванням фігури, щоб не спровокувати появу хвороб.

Показники ІМТ більше 35-ти – повинні насторожити, так як це прямий шлях до конкретних проблем зі здоров’ям.

Але недостатня маса тіла також чревата своїми негативними сторонами, найсуттєвішими з яких є безпліддя, потенція і підвищений відсоток смертності.

Однак, ІМТ – це неточний, приблизний показник, який дає швидше орієнтування на збереження або зміну даного способу життя.

Людина в прагненні схуднути, може втратити разом з жиром і м’язову тканину. Таким чином, важливо враховувати крім маси тіла, і його склад.

Фізична форма людини визначається не тільки його вагою

М’язи важче жиру, так як мають велику щільність. Тому має значення співвідношення кісткової і м’язової маси, а також води і жиру. Причому, не тільки тим людям, хто хоче схуднути, але і тим, хто стежить за своїм здоров’ям – потрібно знати яким повинен бути відсоток жиру в організмі.

Читайте также:
SPA-процедури від стресу і депресії

Як надмірна його кількість, так і його нестача негативно позначаються на стані людини, тому що певна частина жиру необхідна для нормальної життєдіяльності.

Для жіночого організму жир більш важливий, і його мінімальна кількість має становити 13-15%, для чоловіків 8-10%. Якщо показники будуть менше цих значень, то можуть бути серйозні відхилення у функціонуванні органів.

Основні функції жиру:

  • – накопичення енергії;
  • – захист внутрішніх органів;
  • – підтримка нормальної температури тіла;
  • – збереження корисних речовин;
  • – пом’якшення суглобів.

Якою має бути норма жиру в організмі

Фахівці відзначають, що немає точних цифр, які б однозначно визначали цей показник. Але розглядається діапазон, в межах якого кожна людина може знайти близькі їй величини.

Вміст жиру залежить від вікового чинника, статевої приналежності і особливостей індивідуального організму. Головним критерієм є самопочуття людини і її активний стан.

Для жінок норма жиру (в%):

у віці до тридцяти років – 15 – 22%;

від тридцяти до п’ятдесяти – 18 – 25%;

після п’ятдесяти років – 20 – 28%.

Для чоловіків показники норми жиру трохи нижче:

вікова категорія до 30 років – 11 – 17%;

період від 30 до 50 років – 14 – 21%;

після 50 років – 16 – 24%.

Найчастіше у жінок жир накопичується в області грудей, талії, живота і стегон.

Якщо ж має місце його локалізація в плечовому відділі, руках, колінної області – то це говорить про якісь порушення обміну речовин, і схильності до набряклості. Генетична схильність теж впливає, але краще в таких випадках проконсультуватися у фахівця.

Читайте также:
Як відстрочити старість ?

У чоловіків жир в основному більш рівномірно розподіляється по тілу, ніж у жінок. Але область живота і боків з надлишком жиру, може свідчити як про неправильне харчування, так і можливому гормональному дисбалансі.

Методи визначення кількості жиру в організмі

  1. 1. Використання електронної системи

Цей спосіб популярний в дієтичних клініках. Спеціальні електроди закріплюються на зап’ястях і щиколотках, і через них пропускають слабкі струми, аналізуючи проходження сигналів.

Жирові тканини затримують такі сигнали, на відміну від м’язів і води, які їх пропускають, а медичні прилади це реєструють. Процедуру зазвичай повторюють, для виключення неточних результатів. Але робити її краще тільки за направленням лікаря.

  1. Підводне зважування

Це один з найбільш точних методів, але досить трудомісткий.

Людина на спеціальному стільці повністю занурюється у воду, і втрачає таку вагу, яка була нею витіснена з даної ємності. Потім вона зважується на звичайних вагах, фахівці порівнюють звичайну масу тіла і його масу під водою.

Після здійснення необхідних розрахунків, визначають відсоток жиру.

  1. Вимірювання за допомогою калипера
Читайте также:
Як дізнатися рівень кислотності в шлунку в домашніх умовах

Цей спеціальний інструмент у вигляді штангенциркуля ще називають «товщиноміром». Їм затискають жирові складки на тілі в деяких місцях і вимірюють товщину згинів в міліметрах. Отримана сумарна оцінка відсотка жиру є досить точним тестом, близьким до підводного зважування.

Результати порівнюються з таблицею, що дадається до приладу.

Існує багато типів каліперів (це в основному пластмасові моделі), але важливо використовувати один і той же, щоб вловити тенденцію змін кількості жиру.

Розрахунок ідеальної ваги з урахуванням відсотка жиру

Фахівці вважають, що втрата людиною за місяць одного відсотка жиру не принесе шкоди організму. Для того щоб дізнатися яку саме вагу потрібно скинути, можна використовувати наступну формулу:

суха маса тіла (СМТ) ділиться на різницю між одиницею і відсотком бажаного обсягу жиру.

Наприклад, при вазі тіла 63 кг і жирових показниках 26%, формула складається таким чином: СМТ = 63 х 0,74, виходить приблизно 46 кг (46, 62). Щоб домогтися 20% жиру, необхідно схуднути на п’ять кілограм.

Точніше: 46,62: (1 – 0,2) = 58,27

Таким чином, можна регулювати (не різко) свою масу тіла.

Головне не вдаватися до крайнощів, так як певна кількість жиру необхідно організму, і грамотно контролювати його відсоток.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.