Україна отримала ліцензію на важливий препарат від ВІЛ

Новини шоу бізнесу:Патентний пул лікарських засобів (Medicines Patent Pool) оголосив про розширення ліцензії на атазанавір (Atazanavir) для України і ще 11 країн.

Цей інгібітор протеази рекомендований ВООЗ для лікування ВІЛ як препарат другої лінії.

Про це повідомляє Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ.

“У рамках даної ліцензії генеричну версію атазанавіру можуть поставляти 6 заводів, три з яких отримали перекваліфікацію ВООЗ або дозвіл FDA. Таким чином, можна прогнозувати високу конкуренцію з даного препарату, що призведе до доступними цінами”, – підкреслив директор з політики та адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв.

Порівняно з основним альтернативним препаратом (лопинавиром) АТВ має певні переваги – меншу кількість побічних ефектів, він приймається раз на день, і простіше у виробництві, що призводить до зниження цін. Атазанавір в тому числі призначають вагітним жінкам, у яких виявлений ВІЛ вперше.

Угода була досягнута з фармацевтичної компанії Bristol-Myers Squibb щодо поширення та виробництва атазанавіру (АТВ).

Всього ліцензія охоплює 122 країни з середнім і низьким рівнем доходу. Крім України, ліцензія на продаж і виробництво атазанавіру тепер поширюється на Алжир, Марокко, Туніс, Єгипет, Індонезію, Філіппіни, В’єтнам, Екваторіальну Гвінею, та інші країни, де в цілому проживає в 1,4 млн осіб з ВІЛ.

Читайте также:
Дієтологи порадували любителів поїсти на ніч

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: