Україна отримала ліцензію на важливий препарат від ВІЛ

Новини шоу бізнесу:Патентний пул лікарських засобів (Medicines Patent Pool) оголосив про розширення ліцензії на атазанавір (Atazanavir) для України і ще 11 країн.

Цей інгібітор протеази рекомендований ВООЗ для лікування ВІЛ як препарат другої лінії.

Про це повідомляє Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ.

“У рамках даної ліцензії генеричну версію атазанавіру можуть поставляти 6 заводів, три з яких отримали перекваліфікацію ВООЗ або дозвіл FDA. Таким чином, можна прогнозувати високу конкуренцію з даного препарату, що призведе до доступними цінами”, – підкреслив директор з політики та адвокації Всеукраїнської мережі ЛЖВ Сергій Дмитрієв.

Порівняно з основним альтернативним препаратом (лопинавиром) АТВ має певні переваги – меншу кількість побічних ефектів, він приймається раз на день, і простіше у виробництві, що призводить до зниження цін. Атазанавір в тому числі призначають вагітним жінкам, у яких виявлений ВІЛ вперше.

Угода була досягнута з фармацевтичної компанії Bristol-Myers Squibb щодо поширення та виробництва атазанавіру (АТВ).

Всього ліцензія охоплює 122 країни з середнім і низьким рівнем доходу. Крім України, ліцензія на продаж і виробництво атазанавіру тепер поширюється на Алжир, Марокко, Туніс, Єгипет, Індонезію, Філіппіни, В’єтнам, Екваторіальну Гвінею, та інші країни, де в цілому проживає в 1,4 млн осіб з ВІЛ.

Читайте также:  Про які проблеми організму може розповісти колір і запах сечі

Источник:Telegraf

Залишити коментар