Українських чиновників хочуть перевіряти на схильність брати хабарі

Українських чиновників хочуть перевіряти на схильність брати хабарі

Українських чиновників хочуть перевіряти на схильність брати хабарі

Підставна особа буде провокувати держслужбовців на корупцію

Президент України Петро Порошенко, виступаючи зі своїм щорічним зверненням у Верховній Раді, заявив, що корупція – це проблема не тільки державного апарату.

Опитування показали, що хабарі ініціюються не тільки чиновники, але і тими, хто їх дає. Зокрема, 29% опитаних українців сказали, що дають хабарі, тому що так простіше.

“Вдумайтеся: кожен п’ятий українець вважає хабара нормою життя”, – сказав президент.

Він зазначив, що це має поширення і в бізнесі, який вважає нормальним спотворення документації, якщо це допомагає бізнесу вижити і відповідає їх особистим уявленням про економіку.

Президентом був анонсований пакт: “чиновники – не беруть, люди – не дають”. “Але ні одна із сторін цього пакту не дотримується”, – сказав Порошенко.

За його словами, є всі передумови для введення процесуальної ідеї під назвою “провокація хабара”, коли кожен чиновник буде перевірятися на “схильність брати”. Сам факт того, що люди знають, що хабар може бути спровокована, деяких зупинить, вважає глава держави.

“Репресії – лише один із способів боротьби з корупцією. Але не головний. Найважливіше – економічні механізми”, – заявив президент. За його словами, це рішення, які допомагають прибрати сфери, в яких “є за що брати гроші”. Наприклад, зайві сертифікації і т. д.

Порошенко зазначив, що ліквідація приводів для корупційних дій повинна бути ефективніше, ніж силовий спосіб боротьби з ними, такий як підставні особи, які будуть обчислювати потенційних хабарників.

“Чим менше правил, тим менше хабарів, в цьому полягає філософський сенс дерегуляції”, – додав президент.


Источник:    segodnya.ua

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Порошенко: Спецпенсій в країні не повинно бути
Порошенко: Спецпенсій в країні не повинно бути

Порошенко: Спецпенсій в країні не повинно бути Глава держави розпорядився прискорити процес індексації зарплат і пенсій Президент Петро Порошенко під...

Закрыть