15 причин ходити пішки хоча б 15 хвилин у день

Виявляється, що прогулянка – це не просто спосіб переміститися з пункту А в пункт Б, а й хороший спосіб піклуватися про своє здоров’я.

1. Піднімає настрій

Прогулянки піднімають настрій, особливо якщо крокувати не в спортзалі, а на відкритому повітрі. Більше того, медики відзначають, що це відмінний рецепт від депресії.

2. Пробуджує креативність

Якщо ви втратили натхнення і не знаєте, як його повернути, вирушайте на енергійну прогулянку. Ходьба покращує конвергентний і ухиляйся види мислення, обидва вони тісно пов’язані з творчістю.

3. Допоможе боротися з проявами алергії

У сезон алергій хочеться забарикадуватися будинку, щоб захиститися від подразників і позбутися від чхання, сліз, свербежу. Проте вчені не підтримують таку стратегію. За даними досліджень, ходьба і біг ефективно усувають симптомиһе effect of acute exhaustive moderate and intensity exercises on nasal cytokine secretion and clinical symptoms in allergic rhinitis patients алергії.

4. Знижує ризик метаболічного синдрому

Метаболічний синдром – це комплекс проблем зі здоров’ям, що включає в себе підвищений кров’яний тиск, високий рівень цукру в крові, зайва вага. Він є передвісником діабету, хвороб серцево-судинної системи, ранньої смерті. Метаболічний синдром з’являється з-за сидячого способу життя. Енергійна ходьба може стати відмінним варіантом у боротьбі за здоров’я.

5. Продовжує життя

Щоденні тренування допоможуть продовжити життя на сім років. Також є великий шанс, що ці додаткові роки ви проживете з задоволенням, так як люди, які ходять пішки, відчувають себе щасливішими.

6. Допомагає економити

Абонемент у фітнес-клуб і заняття з тренером можуть коштувати дорого. Щоб ходити пішки, не потрібно ніякого додаткового обладнання. Навіть витрачатися на спеціальне взуття не потрібно, достатньо вибрати зручну.

7. Продовжує молодість

Дослідження показують, що у людей, які регулярно ходять пішки, клітини значно молодше, ніж у тих, хто пішки не ходить. Аеробні навантаження допомагають зберегти і продовжити теломерные ділянки хромосом, які зменшуються з віком, і зменшують біологічний вік людини.

8. Нормалізує сон

Люди, які регулярно ходять пішки, краще і міцніше сплять, рідше страждають від безсоння, у них немає проблем з довгим засипанням і іншими порушеннями. А повноцінний відпочинок – один з ключових факторів довгого і здорового життя.

9. Знижує стрес

Стрес в сучасному світі досить часте явище, і він завдає серйозної шкоди фізичному і психічному здоров’ю. Ходьба – швидкий і ефективний спосіб заспокоїтися, адже вона допомагає нормалізувати рівень кортизолу і очистити розум.

10. Стимулює роботу мозку

Ходьба корисна не тільки для тіла, але і для мозку. Регулярні прогулянки покращують пам’ять, пізнавальні здібності, навички навчання, а також зменшують ризик розвитку деменції і хвороби Альцгеймера.

11. Знеболює

Останнє, про що думає людина, що страждає від хронічного болю, – це про регулярні прогулянки. Проте вчені виявили, що ходьба може допомогти боротися з болем. Навіть якщо прогулянки не позбавлять від болю повністю, вони дозволять легше з ним справлятися.

12. Зміцнює кістки

Щільна кісткова тканина робить кістки сильніше і допомагає уникнути остеопорозу, деформації хребта і інших проблем з опорно-руховим апаратом. І ходьба – один із способів зміцнити свої кістки.

13. Покращує зір

Вікові проблеми із зором рано чи пізно торкнуться кожного. Але регулярні аеробні навантаження, в тому числі і ходьба, допоможуть зберегти очі здоровими досить довго. Згідно з дослідженнями, люди, які регулярно ходили, рідше страждали від дегенерації сітківки і втрати зору, пов’язаної з віком.

14. Спонукає проводити час з близькими

У ходьбі на самоті є багато переваг, але набагато веселіше відправитися на прогулянку в компанії. Це відмінна можливість поспілкуватися з друзями і сім’єю, виключивши відволікаючі фактори зразок комп’ютера і телевізора.

15. Профілактика хвороб

Піші прогулянки називають чарівною таблеткою, яка здатна протидіяти раку, діабету, хвороби серця і легенів. І прогулянки, на відміну від справжніх ліків, немає побічних ефектів, на неї не потрібен рецепт.

Источник

Залишити коментар

Adblock detector
Читайте ранее:
Какой должна быть наружная реклама на щитах
Якою має бути зовнішня реклама на щитах

Як вийти на широку аудиторію за допомогою рекламних щитів? Як підібрати ефективні майданчики, грунтуючись не на інтуїції, а на реальних...

Закрыть