3 продукти, які згущують кров і закупорюють судини

3 продукта, которые сгущают кровь и закупоривают сосуды

Кров-це основне життєве середовище. Адже від неї залежать всі процеси, які відбуваються в клітинах і органах. Кров виконує життєво важливі функції: дихальну, живильну, захисну, терморегулюючу, транспортну, екскреторну, регуляторну, гомеостатичну, механічну. І всі ці функції порушуються, коли змінюється її в’язкість і згущення. Внаслідок цих змін починаються збої в роботі організму.

Розвиваються серцево-судинні захворювання, які є найбільш поширеною причиною смертей. Згідно з даними ВООЗ щорічно хворе серце і закупорені судини забирають близько 18 мільйонів життів. І подібне можна запобігти, почавши стежити за своїм здоров’ям і харчуванням.

Існує ряд продуктів, які впливають на щільність крові і складають щоденний раціон деяких людей. Сюди можна віднести алкогольні напої, цукор, продукти, що містять трансжири. Вони можуть завдати непоправної шкоди організму людини.

Цукор-біла смерть

Цукор-номер один в списку продуктів, згущують кров. Люди надмірно його вживають, він міститься, практично, у всіх продуктах. Підвищений рівень глюкози в крові-це все заслуга цукру, який додають в промислові продукти. Його надлишок в крові призводить до звуження судин і підвищення тиску. Кров починає плотнеть. Порушується обмін речовин. Цукор погано впливає на роботу печінки, не дозволяє організму засвоювати корисні мікроелементи.

Варто відзначити, що велика кількість цукру (фруктози) міститься в бананах. І через незнання, люди вживають багато фруктів, навіть не здогадуючись, що вони можуть нашкодити організму. Про шкоду цукру в поєднанні з жирами теж не потрібно мовчати. Вони сильно згущують кров, а це прямий шлях до захворювань серця і тромбів.

Читайте также:
Дієтологи підказали, як правильно харчуватися у спеку

Надмірне споживання цукру призводить до ослаблення імунітету і передчасно старіння шкіри, висипу. Крім того, в організмі порушується обмін речовин, і виникає нестача вітамінів групи В.

Пити або не пити

Зловживання алкоголем-це одна з нагальних проблем нашого суспільства, яка призводить до нещасних випадків, отруєнь, породжує злочинність і травматизм. Однак спочатку він руйнує людину зсередини. Потрапляючи в організм, алкоголь негайно починає наповнювати кровоносну систему. Знаходиться він там до тих пір, поки не буде виведений через сечовий міхур або кишечник. Алкоголь зневоднює організм, внаслідок чого кров починає густіти. Загальний обсяг плазми зменшується, а щільність підвищується.

Етанол, що знаходиться в складі спиртних напоїв, повністю руйнує жирову оболонку тромбоцитів. Вони склеюються і утворюють згусток, який залишається на стінках судин. Відбувається закупорка.

Увага, трансжири!

Трансжири – це штучні жири, які містяться у фастфуді, майонезі, напівфабрикатах, кондитерських виробах (виготовляються на основі маргарину), вершковому маслі, маргарині і багатьох інших продуктах. Їх регулярне вживання навіть в самому незначній кількості призводить до порушення метаболізму, серцево-судинних захворювань і провокує ожиріння. До таких продуктів людина дуже швидко звикає і не може від них відмовитися.

Читайте также:
Жовтий язик - небезпечний чи наліт, і як від нього позбутися

Трансжири не розщеплюються і прикріплюються до стінок судин, внаслідок чого утворюється холестеринова бляшка. Джерелом холестерину є і копчена ковбаса. А сіль, що міститься в фастфуді, впливає на перепади артеріального тиску і еластичність кровоносних судин.

Варто відзначити, що трансгенні жири утворюються при повторному нагріванні їжі. І навіть, якщо спочатку їжа не містила трансжирів, то після розігріву вони в ній з’являться. І чим вище буде температура нагріву і триваліше обробка, тим більше небезпечних трансжирів утворюється.

На згортання крові негативно впливає і вітамін К, який міститься в свинячий і яловичої печінки. Він сприяє підвищенню ризику виникнення тромбів.

Природою запрограмовано, що здоровий організм людини сам регулює в’язкість крові. А ось, що ж робити людям з серцево-судинними захворюваннями?

Фахівці стверджують, що, виключивши з раціону шкідливу їжу, можливо мінімізувати ризик розвитку закупорки судин. Також випиваючи достатню кількість води, можливо розріджувати кров. Медичні дослідження показують, що люди, які страждають судинними захворюваннями, катастрофічно мало випивають рідини. Кров складається на 90 відсотків з води. Тому вода – це найперша і потужна зброя проти утворення тромбів.

Читайте также:
Алергія на сонце: як побороти сонячний дерматит

Крім того, щоб мінімізувати ризики появи серцево-судинних захворювань, потрібно вживати більше сезонних овочів, натуральних соків без цукру, вести активний спосіб життя, більше рухатися, займатися спортом і перебувати на свіжому повітрі.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Марта Нетюхайло / автор статьи
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.