Що робити, коли неможливо заснути від того, що ноги ломить

Багатьом знайомі болі в ногах, коли неможливо заснути від того, що вони правлять і крутять.

Навіть молодим людям знайома ситуація, коли, вимотавшись за день, не виходить заснути і відпочити з-за крутних і ниючих ніг, які постійно приходять в рух – їх хочеться якось так перекласти, щоб позбутися від обридлої болю. Цей стан називають синдромом “неспокійних ніг” і відносять до неврологічних захворювань.

У чому ж причина цього захворювання? Їх кілька. По-перше, це ревматоїдний артрит, діабет або анемія. Найчастіше від цієї недуги страждають жінки. Іноді він скаржаться, що больові симптоми чергуються з відчуттям того, що, як ніби по ногах повзають мурашки, з’являються печіння, свербіж, тремтіння в литках, гомілках, стопах і навіть,
5ea0
деколи, стегнах. При цьому людина перебуває у стані спокою в ліжку.

Фахівці так і не назвали точної причини цього синдрому, але схильні звинувачувати в цьому біохімічні процеси, що відбуваються в головному мозку. У разі збою, при нестачі допаміну — особливої речовини, яка відповідає за рухову активність людини, може розвиватися така дивна поведінка ніг. Інші фахівці кажуть, що виною всьому брак заліза в організмі і уремія (підвищена концентрація сечовини в крові), яка характерна для хворих з нирковою недостатністю, які знаходяться на процедуру гемодіалізу.

Часто захворювання дає про себе знати через 15-30 хвилин після того, як чоловік ліг у ліжко. Якщо хворобу не займатися, вона стане прогресувати і ці неприємні відчуття почнуть долати вас і вдень. Помічено, що люди з таким синдромом “неспокійних ніг” часто страждають від важких депресій.

Читайте также:
В Україні запровадять нові правила видачі ліків

При цьому на прийомі у лікаря можна тільки переказувати свої нічні відчуття – пред’явити абсолютно нічого – ця хвороба не дає видимих змін. Тому лікарі іноді можуть поставити діагноз – спеціальних лабораторних тестів або досліджень, які могли б підтвердити наявність синдрому “неспокійних ніг”, просто немає.

Але є поради, які можуть надати дієву допомогу при такому захворюванні, і ви перестанете “бігати по ночах”. Спробуйте виконати комплекс вправ, який включає присідання, розтяжка, згинання-розгинання ніг, підйом на мысках, звичайна ходьба. Краще зайнятися фізкультурою перед сном, але не перестаратися – надмірні фізичні навантаження можуть загострити стан.

Добре допомагає і масаж ніг, контрастний душ на область гомілок і гомілок. Можна спробувати заснути у невластивій вам позі. Доведеться відрегулювати харчування, не наїдатися на ніч, відмовитися від алкоголю, сигарет, а також від напоїв і продуктів, що містять кофеїн.


Отруйні продукти, які ми їмо щодня
читати повністю

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: