Що відбувається з тілом, коли ви перестаєте їсти м’ясо?

Что происходит с телом, когда вы перестаете есть мясо?

Спори про користь і шкоду вживання м’яса ведуться вже давно.

Наше суспільство умовно розділене на тих, хто вважає вегетаріанство великим ударом по здоров’ю, і тих, хто закликає не труїти свій організм «мертвим продуктом».

Крім, того багато людей дотримуються ідеї відмови від м’ясної продукції не через турботу про своє здоров’я, і не з моральних міркувань, а піддавшись віянням моди.

Однак, для того, щоб наблизитися до реальної картині, необхідно зважити всі аргументи «за» і «проти».

Разом зі звичкою їсти м’ясо йдуть і калорії.

Людина, відмовившись від м’яса, може схуднути в середньому на 5 кг за місяць. Без додаткових фізичних навантажень. Рослинний раціон візьме верх. Все це пов’язано з тим, що рослинна їжа, багата клітковиною, швидко заповнює шлунок, і викликає відчуття ситості.

Читайте также:
Вправи для серця в домашніх умовах

Однак, існує думка, що разом з відмовою від м’яса людина починає споживати більше каш, макаронів, хліба. Це призводить не до скидання, а появи зайвих кілограмів.

Зміна мікрофлори кишечника

Мікрофлора кишечника у людей, що харчуються м’ясними продуктами, і у вегетаріанців має великі відмінності.

Проведені дослідження показали, що люди, які віддають перевагу виключно продуктам рослинного походження, мають більшу кількість захисних бактерій. Давня мудрість говорить:»Ми – те, що ми їмо”. Але ж, дійсно, їжа в житті людини займає одну з важливих позицій, вона не тільки джерело сил і енергії, а й здоров’я.

Стан шкіри покращується

Рослинний раціон сприятливо відбивається на стані шкіри. Помітно зменшується поява вугрів, прищів і чорних крапок. Разом з тим, дослідження показали, що токсини і шлаки також покинуть організм при заміні м’яса фруктами і овочами.

Відчувається приплив енергії

Люди, які відмовилися від м’ясних продуктів, відзначають, що менше відчувають втому. “Я не встигала встати з ліжка, а вже відчувала якесь нездужання. Але коли перестала вживати м’ясо-всередині з’явилася легкість, у мене стало набагато більше сил і енергії»,- говорить одна вегетаріанка.

Ризик захворювань знижується

Для людей, які відмовилися від м’яса, бонусом є і мінімізація ризику серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, гіпертонії, прямої кишки і кишечника. При вживанні в їжу тільки рослинних продуктів рівень холестерину в крові знижується на третину. Рослинні вітаміни і антиоксиданти блокують процеси старіння і переродження клітин. Крім того, рослинна їжа містить не перетравлюється клітковину, що служить профілактикою ракової пухлини кишечника. Але до інших видів раку це не відноситься. Крім того, різниці в смертності між всеїдними людьми і вегетаріанцями немає.

Читайте также:
Список корисних продуктів для підшлункової залози

Дефіцит поживних речовин.

Відмова від м’яса також супроводжується і дефіцитом деяких поживних речовин. Таких, як йод, кальцій, вітамін D, B12, Омега-3, залізо. Але, правильно підібравши раціон, цього можна уникнути. Дослідники дотримуються думки, що вживання в їжу квасолі, сочевиці, фруктів, горіхів, темно-зелених овочів, а також цільно зернових продуктів і круп заповнять баланс.

Однак дієтологи стверджують, що відмова від м’яса загрожує зниженням імунітету, гемоглобіну і розвитком анемії.

До цього списку можна додати розсіяну увагу, занепад сил і якості роботи мозку.

Крім того, м’ясо підсилює виділення травних соків, полегшує роботу шлунково-кишковому тракту і покращує процес перетравлення їжі.

Здуття живота і газоутворення

При відмові від м’ясних продуктів в організмі буде недолік ферментів. У зв’язку з цим, можлива поява газоутворення і здуття живота. І для того, щоб організм перебудувався і оздоровився, необхідний час.

Обережно, гастрит!

Як відомо, рослинна їжа не містить буферних білків, які нейтралізують вплив кислот на слизову. У гіршому випадку постійні гастрити можуть привести до раку шлунка.

Читайте также:
Як момордика впливає на організм людини

Час на відновлення м’язів збільшується

Рослинний білок, як і тваринний, відновлює м’язи після фізичних навантажень. Однак йому для цього знадобиться значно більше часу. Спортсменам з рослинним раціоном харчування дієтологи рекомендують вживати білок в рідкому вигляді відразу після занять для його швидкого і легкого засвоєння.

Існує думка, що повна відмова від білкових продуктів загрожує виснаженням як серцевого м’яза, так і всіх інших м’язів тіла.

Як бачимо, однозначної відповіді немає. Адже те, чого немає в м’ясі, є в продуктах рослинного походження, і навпаки. І, як би там не було, заповнити нестачу тих чи інших вітамінів можна лише повноцінно харчуючись.

На закінчення можна сказати, що у вживанні їжі, як і в усьому іншому, необхідний баланс.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Марта Нетюхайло / автор статьи
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.