Десять способів, за допомогою яких можна кинути курити

Десять способов, с помощью которых можно бросить курить

Одна з найпоширеніших шкідливих звичок, безумовно, – куріння. Однак, незважаючи на незаперечні факти, які говорять про ту шкоду, яка завдається при палінні здоров’ю, – мільйони людей продовжують це робити.

Основні види залежності у курців

Спочатку розглянемо фізіологічну сторону цього залежного процесу. Нікотин відноситься до психоактивних речовин, нарівні з алкоголем, кофеїном, морфієм і іншими. Але, на щастя, як стверджують фахівці, фізіологічний вплив нікотину на людину не настільки сильний, і нетривалий.

Це означає, що у звичайної людини цілком повинно вистачити емоційних і вольових ресурсів, щоб впоратися з цією «напастю» власними силами.

Що відбувається з людьми, охочими кинути цю згубну звичку?

Основні симптоми: виникає почуття тривоги, можлива дратівливість, порушується концентрація уваги, підвищується апетит і сонливість – все це відбувається на фоні непереборного бажання знову закурити. Але вже до кінця третьої доби ці негативні прояви згасають.

Практично, за цей час ваш організм готовий відмовитися від нікотину!

Але тут вступає в силу психологічна залежність від сигарет. Причому вона заснована на банальній звичкою, і спрацьовує «автоматично» не залежно від вашої волі і свідомості.

Читайте также:
Названий самий простий спосіб схуднення

І раптом, цю звичну процедуру, у вас різко «забирають» (частіше з власної волі). Виникає якась «порожнеча», яку психологічний стан людини намагається чимось заповнити. Але переключитися на щось інше виявляється складніше, ніж повернутися до колишнього звичного для вас процесу.

Фахівці, перевіривши багато варіантів спроб кинути курити (в тому числі і на собі), пропонують найдієвіші по ефективності способи.

Підготуйте себе до цього важливого кроку

Не потрібно спонтанно говорити: «Все, з завтрашнього дня я кидаю курити». Навряд чи це у багатьох спрацює. Краще намітити не дуже далеку за часом, але точну дату. За цей період, проаналізуйте: які саме життєві ситуації підстьобують вас викурити сигарету. Це в подальшому допоможе вам вчасно переключити свою свідомість на якісь інші моменти.

Постарайтеся «відв’язати» куріння від ваших щоденних звичок. Наприклад, пити каву, переговорити з колегами, – але вже без сигарети. Іноді навіть можна змінити звичні сніданки на корисні, але не зовсім приємні для вас. Поки ваш організм буде противитися нововведенню, це в якійсь мірі, відверне його від бажання отримати певну дозу нікотину з самого ранку.

Замініть куріння якимись іншими задоволеннями або зайнятістю

Для цього, на думку багатьох експертів, найкраще підходить час відпустки. Немає стресових ситуацій, а є можливість для різної цікавої діяльності. Головне, щоб ви серйозно захопилися тим, чим в цей період займаєтеся. Допоможе також своєрідний психологічний тренінг переконання себе, що ви раніше курили не тому, що дуже хотілося, а просто від нудьги або за звичкою.

Читайте также:
ВІЛ вражав мавп ще 16 млн років тому

Якщо ви не у відпустці, то треба знайти таке заняття, яке б відвернуло вас від бажання курити. У ці моменти можна спробувати щось жувати. За народними методами: курцям пропонують смолу плодових дерев (вишні, абрикоса або яблуні). Це буде корисно для ваших зубів і ротової порожнини, яка таким чином продезінфікується. Можна використовувати також льодяники і жувальну гуму.

Займіться спортом

Ця одна з ефективних замісних терапій, так як фізичні вправи зажадають від вас концентрування уваги і зусиль, які природним чином, відвернуть від тяги до куріння.

Поступово ви самі почнете відчувати себе вольовою, принциповою людиною, яка перестане «зациклюватися» на черговій сигареті.

Але тут, головне, щоб ваша нова захопленість переросла в звичку (як вважають фахівці з часу необхідний двадцять один день).

Постарайтеся подолати порив до паління

Як ми зазначали раніше, часто для людини бажання закурити відбувається «автоматично» по виробленій звичці. При емоційному пориві, людина хапається за сигарету, закурює, а потім згадує, що обіцяла собі або іншим – кинути.

Важливо спробувати витримати паузу (хоча б невелику) між бажанням і процесом. Вчені встановили, що такий гострий потяг триває не більше 4-5 хвилин.

Подумайте, чим ви зможете відвернути себе на цей час. Наприклад, з’їжте яблуко, відіжміться, або кому-то допоможіть в даний момент. Добре, якщо вийде поступово закріпити ці «замінники».

Читайте также:
Симптоми вагітності, які відомі не всім

Спробуйте звернутися до допомоги соцмереж

Як показує досвід, ті курці, які діляться своїми проблемами з іншими людьми (іноді також залежними від нікотину) – легше справляються з тягою до сигарет.

Обговорюючи свої численні спроби кинути цю шкідливу звичку, радячи іншим, як краще це зробити, як не дивно, але це відволікає від самого процесу куріння.

Іноді успіхи більш вольових особистостей – надихають на свої особисті перемоги.

Перегляньте свій раціон харчування

Американськими вченими було встановлено, що ряд продуктів сприяє тязі до курива. Це, перш за все, кава і алкоголь, а також різні види м’яса. А ось, молоко, навпаки, відбиває смак сигарет.

Фахівці також рекомендують вживати більше овочів і фруктів. Виявляється, нестача клітковини в організмі людини провокує бажання до нікотину.

Після того, як ви зкоштуєте салату, наприклад з капусти, з’їсте яблука або інші продукти, багаті на клітковину, то сигарета, як би вже й не так потрібна.

Можна спробувати замісну терапію

Дуже незвичайний метод, коли завзятим курцям пропонують разом з запахом тютюну вдихати інші неприємні запахи, наприклад, тухлих яєць. Поступово процес куріння стане асоціюватися з негативними враженнями, які допоможуть легше від нього видмовитися.

Альтернативний метод, заснований на заміщенні одних приємних звичок – іншими. Експерти вважають, що вживання таких фруктів, як лайми, витісняє потяг до сигарет. Часточки цих цитрусових діють, як нікотинові жуйки.

Допомагають також спеціальні відвари з кореня аїру і сушеної м’яти (одна до двох чайних ложок). Як тільки захочеться покурити – полощіть рот цією сумішшю. Можна брати з собою «рятівну» пляшечку.

Читайте также:
Наскільки безпечний педикюр

Уявіть себе своїм особистим психотерапевтом

Якщо ви будете переконувати себе, що курити шкідливо і небезпечно для здоров’я, то у вас спрацює зворотний ефект. Людина так влаштована: то, що не можна – викликає дух протиріччя: «А мені хочеться!».

Краще постаратися зрозуміти марність цього заняття: витрачаються гроші на ілюзію заспокоєння і задоволення. Як, наприклад, сидячи в машині, де закінчився бензин – з усієї сили натискати на газ, і залишатися на місці. Так і чергова викурена сигарета тільки додасть залежності від нікотину.

Специфічні методи

Небагато людей вирішуються за допомогою гіпнозу позбутися від цієї шкідливої ​​звички. У свідомості людини формується зв’язок куріння з негативними наслідками.

Деяким курцям допомагає традиційний метод китайської медицини – акупунктура. Розташування голок в певних точках тіла, за їх запевненнями – «кодує» залежність від сигарет.

Допомога медиків

Перш за все, можна звернутися до терапевта або сімейного лікаря, які на основі ваших аналізів, призначать ліки, які блокують рецептори в мозку, що відповідають за нікотинову залежність. Але це лікування може мати небажані побічні ефекти, і проводити його слід під чітким наглядом фахівця.

Пам’ятайте! Які б ви методи не вибрали – без вашого щирого бажання перемогти залежність до паління, вони не дадуть очікуваного результату.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.