Запаморочення: як визначити причину

Часті запаморочення є ознакою проблем зі здоров’ям.

Запаморочення може супроводжуватися втратою рівноваги, нудотою, блідість шкіри, пітливість блювотою. Відомо близько 80 хвороб, симптомом яких є запаморочення. Це захворювання, пов’язані з порушенням мозкового кровообігу, захворювання внутрішнього вуха, вестибулярного апарату, психогенні розлади, травми голови або хребта та ін.

Лікування запаморочення залежить від викликала його причини.

Вегето-судинна дистонія

При вегето-судинної дистонії порушується кровопостачання тканин і органів кислородов. Цей стан також може супроводжуватися такими симптомами, як підвищення або зниження рівня артеріального тиску, частоти пульсу, непритомністю, відчуттям жару або нудоти, головним болем, млявістю, тривожністю. Але в багатьох випадках вегето-судинна дистонія протікає без вираженої симптоматики.

Лікування запаморочення, що виник на тлі цього захворювання, починається зі зміни способу життя. Пацієнтам рекомендують включити в раціон продукти, багаті солями калію і магнію. На допомогу приходить лікувальна фізкультура і контрастний душ для зміцнення серцево-судинної системи. При необхідності лікар призначить пацієнту седативні засоби та антидепресанти.

При вегето-судинної дистонії за смешаному типу складно підібрати ефективне леекарственное засіб, яке могло б стабілізувати артеріальний тиск. Краще – заспокійливі.

Читайте также:
Що входить в правильний раціон для підвищення чоловічої сили

Остеохондроз шийного відділу хребта

Якщо голова крутиться тільки після різких поворотах голови, то, ймовірно, причиною запаморочення є остеохондроз шийного відділу хребта. Цей симптом викликаний обмеженням нервових корінців.

Іншими симптомами остеохондрозу шийного відділу хребта є біль в області шиї і лопаток, яка зазвичай посилюється при фізичних навантаженнях або вночі; біль, оніміння і відчуття печіння в кінцівках; головні болі і болі в області серця. Можливе зниження гостроти слуху та зору.

Для зняття симптомів остеохондрозу шийного відділу хребта, в тому числі, запаморочення, використовуються препарати хондропротектори, анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати. Також застосовуються фізіотерапевтичні методики (магнітотерапія, ультразвук і ін), масажі, глиссонова петля, плавання, лікувальна фізкультура.

ЛОР-захворювання з порушенням функції вестибулярного апарату

Причинами запаморочення в цьому випадку можуть бути хвороба Меньєра; наслідки перенесеного эпимезотимпанита; невриноми, кохлеиты та ін.

Запаморочення, що супроводжується шумом у вухах, зниженням слуху на одне вухо, нудотою, блювотою вказує, ймовірно, синдром Меньєра. При цьому захворюванні в порожнині внутрішнього вуха збільшується об’єм рідини. Точні причини розвитку цієї хвороби не відомі. Імовірно, вона може бути викликана травмою, вірусною інфекцією, алергією. Напади хвороби Меньєра зазвичай виникають один за іншим протягом декількох годин, потім зникають. Але рано чи пізно вони з’являються знову.

Для лікування хвороби Меньєра застосовуються як лікарські засоби (сечогінні та препарати, що пригнічують вестибулярний апарат), так і хірургічні методи лікування.

Читайте также:
Ефективне лікування панкреатиту народними засобами

Якщо запаморочення не супроводжується порушенням слуху, за його появою може стояти вестибулярний неврит.

Захворювання спинного і головного мозку

Запаморочення може супроводжувати первинні і вторинні пухлини, кісти, паразитарні ураження головного і спинного мозку, розсіяний склероз, гострий енцефаломієліт тощо

Як і в інших випадках, лікування запаморочення неможливо без лікування основного захворювання.

При стенозі хребетної артерії можливий головний біль, запаморочення, стрибки тиску. Показано спостереження у невропатолога.

Причини запаморочення, не пов’язані з хворобами

До інших причин запаморочення відносяться:

Прийом деяких ліків (антибіотики, препарати від підвищеного тиску)

Менструація, клімакс

Вагітність

Деякі дієти

Емоційне виснаження, стреси.

Якщо ви вважаєте себе здоровою людиною, але не розумієте, чому у вас часто в стані спокою паморочиться голова, то вам пора до лікаря.

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.