Хороший і поганий холестерин-7 важливих рекомендацій

Хороший и плохой холестерин - 7 важных рекомендаций Здоров'я

Холестерин – це жирова молекула, необхідна для нормального функціонування людського організму. Залежно від щільності холестерину, він може мати позитивний або негативний вплив на наше здоров’я. Крім того, холестерин є основою для вироблення стероїдних гормонів ендокринними залозами. Прикладами таких гормонів є кортизон і статеві гормони, такі як тестостерон і естроген.

Холестерин-асиміляція

Всі клітини людського організму мають метаболічний механізм, необхідний для виробництва холестерину. Однак організм вважає за краще отримувати холестерин менш вимогливим способом, тобто засвоювати його з їжі.
Для того, щоб наш організм міг засвоювати холестерин, він повинен спочатку розкладати його з жовчю, що виробляється печінкою. Жовчні кислоти розчиняють жири, які вбираються в їжу, так що наш організм може краще їх ворспрінімать.
Незважаючи на те, що холестерин необхідний організму, його надмірний рівень може надати дуже шкідливий вплив, в основному, на кровоносну систему. Це відбувається тому, що холестерин переноситься кров’ю і може осідати на стінках артерій і з часом зменшувати кровотік або навіть приводити до закупорки.
Якщо у пацієнта закупорка однієї з артерій, яка приносить кров в серце, то у нього трапляється серцевий напад, який може привести до смерті. Однак, молекули жиру можуть надавати як позитивний, так і негативний вплив на організм.

Читайте также:
Що таке гіпертонічний розчин і як він діє?

Хороший і поганий холестерин

Холестерин зустрічається в харчових продуктах тваринного походження, таких як телятина, свинина, птиця, риба, баранина, морепродукти та ін.кількість холестерину варіюється в залежності від типу їжі.
Чи належить молекула холестерину до так званого хорошого або поганого холестерину, залежить від її щільності.
Так само, як кожна жирова молекула, холестерин зв’язується з білком і тригліцеридами, утворюючи так звані ліпопротеїни, які потім переносяться кров’ю в різні тканини організму.
Ліпопротеїни діляться на різні категорії в залежності від їх складу:
Ліпопротеїни дуже низької щільності (VLDL), тобто ті, які містять багато жирових частинок і тригліцеридів. Ліпопротеїни низької щільності (LDL), які містять багато жиру. Ліпопротеїни високої щільності( HDL), з високим вмістом білка.

Поганий холестерин (LDL)

Ці молекули, відомі як ліпопротеїни низької щільності (ЛПНЩ), містять найбільшу кількість холестерину і переносять його з печінки в тканини організму.
Коли цей вид холестерину присутній в організмі в занадто великій кількості, він осідає на стінках артерій і може викликати безліч проблем зі здоров’ям.
Цей стан збільшує ймовірність серцевого нападу, тому цей вид холестерину зазвичай називають поганим.

Хороший холестерин (HDL)

Ліпопротеїни високої щільності (HDL) переносять холестерин в печінку для видалення з організму, тобто сприяють виведенню цих частинок зі стінок артерій. Більш високий рівень ЛПВЩ благотворно впливає на здоров’я, так як захищає нас від різних захворювань. З цієї причини він вважається хорошим холестерином.

Читайте также:
Сприятливі дні для стрижки волосся

Ознаки високого холестерину.

Наше тіло зазвичай подає сигнали, коли в організмі відбувається щось тривожне. На жаль, завищений рівень поганого холестерину довгий час не асоціюється з будь-якими симптомами.
Якщо ви не будете робити регулярні аналізи крові, ваша верхня межа може бути значно перевищена. Коли цей стан триває довго, страждають артерії, вени, серце, мозок і всі тканини, до яких кров не надходить належним чином.

Як підняти рівень поганого і підняти рівень хорошого холестерину.

Оскільки ви вже знаєте, наскільки важлива роль холестерину в організмі людини, дізнайтеся, як подбати про його правильному рівні.
1. Зміни способу життя
Введіть в свій спосіб життя деякі здорові звички, які позитивно позначаться на вашому загальному самопочутті. Дотримуйтесь здорової дієти, багато рухайтеся, підтримуйте правильну вагу і уникайте куріння.
2. Включіть ненасичені жири в свій раціон
Ненасичені жири корисні для організму. Вони містяться в таких продуктах, як оливкова олія, горіхи, насіннєва олія, риба (сардини, лосось) і деякі бобові.
3. Їжте овочі
Продукти рослинного походження, такі як фрукти, овочі або бобові, містять дуже мало жирів або ненасичених жирів і тому не містять холестерину.
Крім того, овочі містять велику кількість стеролів, які допомагають знизити рівень молекул жиру в крові.
4. Подбайте про правильну вагу
Зберігайте вагу тіла. Ожиріння майже завжди пов’язане з підвищеним рівнем холестерину в крові. Це, звичайно, пов’язано з поганим харчуванням, багатим насиченими жирами, м’ясом і смаженим продуктом.
5. Регулярно вправляйтеся
Сидячий спосіб життя також негативно впливає на здоров’я наших артерій і сприяє виникненню надлишкового рівня холестерину.
Знайдіть півгодини, щоб ходити пішки кожен день, і бажано робити легку тренування три рази на тиждень. Невелике збільшення фізичної активності благотворно позначиться на вашому здоров’ї.
6. Скоротіть споживання алкоголю
Негативний вплив алкоголю на серце і печінку добре відомо. Пам’ятайте, що печінка відповідальна за розщеплення холестерину жовчю.
Якщо у вас виникла проблема з підвищеним рівнем холестерину, припиніть на деякий час вживати алкоголь, щоб ваша печінка могла краще впоратися з проблемою надлишку жирових частинок в крові.

Читайте также:
Найкапризніший орган у людини ... підшлункова залоза

7.Скоротіть кількість насичених жирів

Такі продукти, як яйця, молочні продукти, холодна нарізка і м’ясо є невід’ємною частиною будь-якого збалансованого раціону. Тим не менш, ви повинні звернути увагу на те, як вони приготовані і як часто споживаються. Продукти тваринного походження містять холестерин, тому їх слід вживати в їжу стримано.
Крім того, їх набагато краще готувати на пару або смажити на грилі, ніж підсмажувати в жирі

Оцініть статтю
Популярний портал | Proexpress.com.ua | все найцікавіше в Україні

Thanks!

Our editors are notified.