Як правильно їсти сало для здоров’я

fallback Здоров'я

Вже не перше десятиліття в медичному середовищі ведуться суперечки навколо шкоди і користі сала. Багато лікарів рекомендують своїм пацієнтам обмежувати вживання насичених жирних кислот, квінтесенцією яких є сало, через високий ризик розвитку атеросклерозу і ІХС (ішемічна хвороба серця). Разом з тим, ряд авторитетних дієтологів говорять про користь цього продукту, і рекомендують включати його в повсякденний раціон.

Так чи існує якась користь для організму від смальцю, Шпиків і підчеревин, а якщо так, то як правильно їсти сало для здоров’я, щоб не перестаратися з жирною їжею? Відповідям на ці питання і присвячується подальше обговорення.

Про користь сала

Негативне ставлення до тваринних жирів стало формуватися в другій половині XX століття завдяки нав’язливій пропаганді про те, що вони «забивають» судини холестерином і провокують серцево-судинні захворювання. Однак, якщо відвідати такі шановні медичні портали, як «National Center for Biotechnology Information» або «American Journal of Clinical Nutrition», то без жодних зусиль можна відшукати результати наукових досліджень, які спростовують зв’язок між судинними патологіями і вживанням в їжу насичених жирів.

Читайте также:
Продукти, від яких ми набираємо вагу

Більш того, деякі дослідники схиляються до думки, що характерний для останніх десятиліть стрімке зростання кількості хворих з ІХС, важкими формами атеросклерозу, ожиріння і навіть цукрового діабету II типу, викликаний саме повальним відмовою від жирів тваринного походження і переходом на нібито «безпечні» рослинні.

Є переконливі дані про те, що регулярне і помірне (15-25 грам на добу) вживання в їжу сала надає наступне позитивний вплив на організм:

 • сприяє природному очищенню кровоносних судин і нормалізує рівень холестерину в крові, завдяки чому знижується ризик інфаркту або згаданого вище атеросклерозу;
 • стимулює м’який відтік жовчі, що служить хорошою профілактикою жовчнокам’яної хвороби;
 • є джерелом арахідонової кислоти, яка міститься тільки в тваринних продуктах і бере участь в регуляції гормонального і білкового обміну, роботі серцево-судинній системі і надниркових залоз, зміцнює кісткову тканину, попереджає вікову дистрофію м’язової маси;
 • містить вітаміни групи А, Е, D і F;
 • збільшує прогнозовану тривалість життя (згідно з даними дослідження вчених факультету харчування Каліфорнійського університету в Дейвісі).
Читайте также:
Медики назвали, несподівані причини головного болю

Таким чином, додавання в раціон невеликої кількості сала не шкодить здоров’ю, як люблять стверджувати прихильники ЗСЖ, а навпаки — покращує роботу всього організму.

Правила вживання в їжу

Секрет максимального розкриття корисних властивостей сала криється в дотриманні деяких правил, а також грамотному його поєднанні з іншими продуктами:

 1. Найкраще їсти сало в першій половині дня, щоб отримані з нього калорії були витрачені в процесі звичної діяльності.
 2. Смажене сало (шкварки) втрачає практично всі свої корисні якості, а варене або копчене втрачає їх приблизно на 40-60%.
 3. житній хліб, спечений з борошна грубого помелу, сприяє максимальному якісному переварюванню сала. Аналогічним, хоча і менш вираженою дією, володіє картопля в «мундирах».
 4. гострий перець, цибуля і часник покращують засвоєння насичених жирів, а також додатково сприяють очищенню судин.
 5. При загостренні виразки шлунка, панкреатиту і/або холециститу від сала краще тимчасово відмовитися.
 6. Шкурку із залишками щетини краще зрізати-щетина в їжу непридатна.

І ще один секрет як правильно їсти сало для здоров’я-потрібно робити це регулярно. Тоненького скибочки, з’їдається щоранку, буде цілком достатньо, щоб вже через 1-2 місяці відчути, як благотворно впливає на роботу організму цей нехитрий, але дуже корисний продукт.

Читайте также:
Як правильно використовувати масло для волосся

На завершення: 4 поради щодо вибору сала

Щоб вибрати дійсно якісне сало, потрібно звернути увагу на наступні його характеристики:

 1. Щільність. Гарне сало повинно зберігати пружність і не розповзатися під натиском пальців.
 2. Колір. Білий колір з невеликим рожевим відтінком є ознакою якісного продукту. Червоний колір (або червоні прожилки) говорить про те, що тварина була старою. Сіруватий або жовтуватий забарвлення підказує, що старим є саме сало.
 3. Товщина. Всі корисні речовини знаходяться в прошарку на 2-3 см від шкірки. Більш товстий відріз особливої користі для здоров’я не несе.
 4. Запах. Свіже сало має легкий молочний запах. А ось якщо від нього несе спеціями, то слід придивитися — можливо, продавець так намагається приховати «душок» несвіжості.

Якщо не пропускати повз увагу ці важливі ознаки, то куплене сало обов’язково порадує не тільки своїми корисними властивостями, але ще і незабутнім, що дарує справжню насолоду, смаком.

Поєднувати ці продукти небезпечно для здоров’я

Оцініть статтю
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти

Thanks!

Our editors are notified.