Які вуглеводи можна їсти при схудненні

Какие углеводы можно есть при похудении

Поняття «вуглеводи» часто асоціюється з апетитною здобної випічкою та іншою шкідливою «смакотою», які псують фігуру. Але виявляється не все так однозначно: якщо організм відчуває нестачу вуглеводів, то можуть виникнути наслідки, що негативно позначаються на здоров’ї.

Роль вуглеводів для людини

  1. Ці речовини є основним джерелом енергії для організму.
  2. Вони підтримують нормальну роботу мозку і м’язів.
  3. Вуглеводи зосереджені в глікогені печінки, в глюкозі, що входить до складу крові і м’язів (в сумі приблизно сто п’ятдесят грамів).
  4. Без вуглеводів неможливі багато хімічних реакцій в організмі.
  5. Вуглеводний дефіцит призводить до зниження працездатності, швидкої стомлюваністі і занепаду життєвих сил.

Але серед більшості людей вкоренилася думка про шкоду вуглеводів, і прагнення обмежити до мінімуму їх споживання.

Фахівці проаналізували, як впливає перебудова свідомості людини на відмову від вуглеводної їжі.

Читайте также:
До чого призводять нічні набіги на холодильник

Що відбувається при спробах неграмотного дотримання низько-вуглеводної дієти

1-й крок: людина приходить до висновку, що причиною набору її ваги є саме вуглеводи, і різко зменшує їх кількість в раціоні харчування.

2-й крок: в наступні два тижні дійсно відбувається зниження маси тіла.

3-й крок: людину починає переслідувати нав’язливе відчуття голоду і постійна втома; організм вимагає необхідних для себе речовин, і все закінчується зривом дієти.

4-й крок: після деякої перерви людина знову робить спроби виключення вуглеводів, і всі етапи цього процесу повторюються.

Що необхідно враховувати

Якщо відмовитися від якогось конкретного продукту, який не приносить користі – це нормально. Але, якщо жорстко обмежувати себе у вживанні всього, що необхідно організму, то це досить гнітюче може відбитися на психологічному стані.

В результаті, людину будуть долати нав’язливі думки саме про ці продукти. Поступово буде наростати роздратування, що переходить в депресивний стан, який не сприяє схудненню.

Знущатися над собою не потрібно: шкідливі не самі вуглеводи, а їх надлишок.

Щоденною нормою для людини є приблизно чотири грами вуглеводів на один кілограм маси тіла. Кожна людина, яка не хоче нашкодити своєму здоров’ю, може сам приблизно розрахувати свою норму вуглеводної їжі.

Читайте также:
Лікарі розповіли, який овоч може уповільнити старіння

Які бувають вуглеводи

Основні «винуватці» зайвої ваги бувають двох видів.

Дієтологи поділяють вуглеводи: на прості (або швидкі) і складні (або повільні). Впливають на людський організм вони по-різному.

Поділ відбувається за принципом: як швидко піднімається вміст цукру в крові, після їх вживання. Щоб легше орієнтуватися в цьому понятті, можна взяти в основу обробку продуктів. Чим вона була складніше, тим легше з них виділяється глюкоза, і тим швидше вона засвоюється організмом.

Класичний приклад: якщо на сніданок поїсти щось з випічки (та ще й солодкої), то відчуття голоду настане раніше (прості вуглеводи). А ось пшенична каша, зерно якої майже не піддавалося обробки (але складніше перетравлюється) дасть більш тривале почуття насичення, і рівень глюкози буде підвищуватися повільніше (складні вуглеводи).

Фахівці рекомендують

При схудненні, або просто при підтримці нормальної ваги, – вживати саме повільні (складні) вуглеводи. Так як вони підтримують невисокі і тривалі сплески глюкози в крові.

Прості вуглеводи, навпаки, значно легше і швидше підвищують рівень цукру в крові. Коли він стає для організму вище норми, то частина його переміщається в печінку, де перетворюється в жирові відкладення. Тому частка простих вуглеводів в загальному денному раціоні харчування повинна становити не більше 10%.

Читайте также:
Вчені довели, що у злих людей маленький мозок

Продукти, які слід обмежувати! Швидких (простих) вуглеводів багато в солодощах (в тому числі і фруктах), меді, газованих напоях, борошняних виробах, морозиві.

Віддавати перевагу таким продуктам: кашам зі злаків, бобовим, картоплі, макаронам (вищої якості), горіхам.

Найцінніша категорія вуглеводів – клітковина

Ці рослинні харчові волокна (стебла, листя) дуже важливі для організму, так як забезпечують нормальну роботу кишечника. Крім того, клітковина практично не бере участь в енергетичному обміні. З даних вуглеводів (які містяться в деяких овочах) дуже складно «дістати» глюкозу, тому що це майже не перетравлюючі частини рослин.

Таким чином, це справжній скарб для тих, хто худне: вода з мінеральними речовинами, вітаміни, необхідні калорії – все є, а на збільшення ваги не впливає (але міру дотримуватися потрібно).

Найбільш корисними будуть салати з овочів, для яких не обов’язкова термічна обробка (вона частково руйнує клітковину). До них відносяться: перець, огірки, морква, томати, будь-які види капусти.

До відома: фрукти відносяться зовсім до іншої категорії, яка не має відношення до тієї клітковині, яка міститься в овочах!

Читайте также:
Як зробити сік Алое в домашніх умовах?

Не слід впадати у крайнощі

Не можна повністю відмовлятися від вуглеводів при прагненні схуднути. Це може привести до порушення обміну речовин.

Для підживлення мозку (центру управління всіма органами) необхідна глюкоза, але він черпає її не з жирових запасів.

Які саме вуглеводи вживати, а які обмежувати – це рішення повинно стати для людини не поверхневим, а зваженим і заснованим на індивідуальності власного організму.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.