Медики назвали головні причини, чому вам постійно хочеться їсти

Новини шоу бізнесу:Навіть після обіду і перекусу так і тягне зробити бутерброд з ковбасою і взяти ще одну цукерку.

У постійного голоду є несподівані причини.

1. Стрес

У всьому винні гормони. Адреналін, який викидається в кров при сильному стресі, притуплює голод. А ось кортизол, який теж завжди супроводжує стрес, особливо тривалий, блокує «противоголодовое» дію адреналіну, і ми готові жувати все, що під руку потрапило. Коли рівень кортизолу знижується, є знову не хочеться.

2. Спрага

Ми погано розрізняємо, чого хочемо: їсти чи пити. А оскільки в їжі теж є волога, нам здається, що наші потреби частково задоволені. Спробуйте спочатку пити, а через кілька хвилин є. Може, є й не захочеться. А якщо захочеться, то ви не переїдете.

3. Стрибок цукру в крові

Якщо ви перекушуєте цукерками або пончиками, то для переробки глюкози в кров надходить гормон інсулін. Він розщеплює вуглеводи, щоб отримати з них енергію або відправити в запаси. Але якщо ви їсте перенасичену вуглеводами їжу, інсуліну виділиться занадто багато. Так багато, що кількість цукру в крові різко знизиться і ви відчуєте голод.

Читайте также:
Вчені: Бажання вчитися передається дітям від батьків

4. Діабет

Це хвороба, пов’язана якраз з інсуліном. Ви, може бути, їсте достатньо, але організм не переробляє їжу в енергію, тому що при діабеті інсуліну не вистачає або він не справляється з роботою. Додаткові симптоми: спрага, слабкість, часте бажання сходити в туалет.

5. Низький рівень цукру в крові

Гіпоглікемія — це стан, коли організму не вистачає палива. Воно може з’явитися з-за неправильного прийому ліків при діабеті або при неправильній дієті, коли ви харчуєтеся нерегулярно, або за умови, що у вас високі навантаження і нестача вуглеводів у раціоні. Якщо з харчуванням все в порядку, зверніться до лікаря. Можливо, доведеться виміряти рівень цукру в крові і відшукати захворювання, провокує голод.

6. Вагітність

Іноді буває так, що на ранніх термінах вагітності, коли ще немає інших ознак, у жінок посилюється апетит. Якщо є привід думати про вагітність, просто зробіть тест.

7. Їжа на швидкість

Є і навіть перекушувати потрібно повільніше, щоб тіло встигло усвідомити, коли ви наїлися. Має змінитися рівень цукру, наповнитися шлунок. На це потрібно час, плюс ще мозку треба усвідомити всі зміни. Жуйте повільніше — голод буде менше.

Читайте также:
Якими корисними властивостями володіє виноград

8. Запахи і картинки

Не завжди почуття голоду викликано потребами організму. Іноді ми піддаємося на обманки: побачимо щось смачне або відчуємо запах, от і тягне швидше отримати дозу задоволення від їжі. Якщо ви весь час голодні, може, варто якомога рідше ходити на кухню і сидіти на кулінарних сайтах?

9. Неправильна їжа

Навіть страви з одного і того ж продукту по-різному впливають на відчуття ситості. Наприклад, після порції вареної картоплі є не хочеться довго, а після порції картоплі фрі голод підбирається швидше.

10. Емоції

Не тільки з-за стресу ноги самі йдуть до холодильника. Іноді ми заедаем нудьгу, смуток, пригніченість. Може, вся справа в постійно поганому настрої? Спробуйте замість їжі зайнятися іншим приємним справою, а краще розберіться, чому не виходить радіти. Психолог допоможе.

11. Гіперактивність щитовидної залози

Припустимо, ви нервуєте, засмучені і хочете їсти. І начебто приводу ніякого немає. Тоді дійдіть до ендокринолога: можливо, у всьому винні гормони щитовидної залози. Тоді треба лікуватися або робити операцію.

Читайте также:
Як запобігти інсульту в домашніх умовах

12. Ліки

Деякі ліки змінюють апетит. Часто такі побічні ефекти виникають від антидепресантів, але іноді на почуття голоду впливають антигістамінні препарати, антипсихотики та ліки на основі кортикостероїдів. Якщо після прийому медикаментів хочеться їсти, скажіть про це лікареві, але самостійно не кидайте лікуватися.

13. Недосип

Брак сну змінює баланс лептину та греліну — гормонів, які відповідають за голод. Тому вам і хочеться їсти, причому що-небудь пожирніше і солодше.

Источник:Telegraf

Понравилось
( No ratings yet )
Igor / автор статьи
Ігор, Головний редактор. Молодий, креативний фахівець, налаштований на розвиток, і вірний принципам. "Втілює мрію створення інтернет-ресурсу, захоплюючого для всіх поколінь, з пізнавальною і актуальною інформацією."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: