П’ять найбільш важливих вітамінів для бадьорості

Для підтримки здоров’я і краси обов’язково слід приділяти увагу вітамінному раціону.

Без сумнівів, здоров’я, загальний тонус і життєдіяльність людини залежать, в першу чергу, від харчування. З споживаної їжею ми отримуємо необхідні поживні речовини, макро – і мікроелементи. Від наявності раціону залежить здоров’я внутрішніх органів, стан шкірного покриву, а також бадьорість і гарне самопочуття.

Особливу увагу слід приділити вітамінному раціону для підтримки здоров’я і краси. Брак деяких вітамінів може обернутися розвитком важкого захворювання. Продукти харчування містять необхідні речовини для підтримки загального життєвого тонусу. Але іноді доводиться заповнювати їх недолік спеціальними препаратами – вітамінними комплексами.

Вітамін А

Ретинол, або вітамін А займає важливе місце у формуванні кісткової маси, зубів, а також жирових відкладень. Він бере участь в окислювальних процесах організму, покращує обмін речовин, підтримує імунну систему. Недолік ретинолу позначається, в першу чергу, на волосяному і
7d30
шкірному покриві: з’являються тріщини на шкірі, вона сильно сушиться і лущиться, волосся січеться на кінцях, стають ламкими. Вітамін А вкрай необхідний для підтримки зору і серцевої системи. Його запаси в організмі людини здатні зберігатися тривалий час, тому щодня заповнювати не потрібно. Навпаки, надлишок ретинолу не бажаний: шкіра поступово набуває жовтуватий відтінок.

Добова норма споживання вітаміну А для жіночого організму становить 700 мкг/добу, для чоловічого – 900 мкг/добу. Ретинол міститься у великій кількості в овочах червоних і жовтого кольору, у бобових (горох і соя), в деяких травах (кропива, фенхель, петрушка, овес, лопух, м’ята перцева) і фруктах (персик, яблуко, диня, абрикос). Особливо багаті вітаміном А печінка, риб’ячий жир.

Вітамін С

Аскорбінову кислоту або вітамін С можна назвати найважливішим для здорової життєдіяльності людини. Він активізує вироблення колагену і серотоніну, що сприяє розщепленню холестерину. Вітамін С підтримує і зміцнює імунітет. У період протікання гостро-вірусних захворювань аскорбінова кислота показана до вживання у великих кількостях, ніж зазвичай. Для боротьби організму з вірусом продуктів харчування, що містять вітамін С часто виявляється недостатньо: необхідно додатково приймати вітамінний комплекс в таблетках, драже або капсулах. Аскорбінова кислота сприяє процесу детоксикації. Вона також робить позитивний вплив на шкіру і волосяний покрив, кісткову структуру і м’язову тканину.

Недолік вітаміну позначається, в першу чергу, на шкірі: вона стає блідою, сухою. Волосся при авітамінозі тьмяніють, січеться і випадає у великій кількості. Спостерігаються зміни і в загальному фізичному стані: все частіше турбує почуття втоми, сонливості. Надлишок вітаміну може викликати напади діареї, нудоти, шкірний свербіж. Продукти, що містять вітамін С у великій кількості: болгарський червоний перець, яблука, ківі, кріп, брюссельська капуста, цитрусові. Добова норма для жіночого організму становить 75 мг/добу, для чоловічого – 90 мг/добу.

Вітамін D

Вітамін D надходить в організм разом з їжею, завдяки таким продуктам, як риб’ячий жир, яєчний жовток, ікра, вершкове масло і деякі види грибів. Правда, забезпечення ним організму не може здійснюватися без достатнього перебування на сонці. Саме під дією ультрафіолетових променів синтезуються активні речовини.

Дефіцит вітаміну D призводить, у більшості випадків, до розвитку рахіту, адже він забезпечує всмоктуваність кальцію з продуктів харчування тонким кишечником. Крім того вітамін бере участь в активізації обмінних процесів і синтезу деяких гормонів.

Вітамін Е

Токоферол або вітамін Е відіграє одну з важливих ролей у розвитку здорової життєдіяльності організму. Він бере активну участь у зміцненні імунітету, має антиоксидантну дію. Токоферол необхідний для краси і здоров’я шкіри, а також для активізації процесів обміну речовин. Гіповітаміноз може спостерігатися у недоношених дітей.

Недолік вітаміну зустрічається найчастіше у людей, схильних до впливу радіонуклідів, хімічних токсикантів. Наслідки можуть бути самі різні: від безпліддя до некрозу печінки. Надлишок вітаміну здатний викликати сильне отруєння, підвищення кров’яного тиску

Вітамін Р

Ряд речовин під назвою флавоноїди відноситься до вітамінів групи Р. Головна їх функція: забезпечити проникність, еластичність кровоносних судин. Вітамін Р міститься в таких продуктах, як цитрусові, особливо – лимон, плоди шипшини, зелений чай, волоські горіхи і деякі ягоди (горобина червона, чорна смородина), а також капуста, помідори, виноград, гречка і салат. При недостатності флавоноїдів в організмі може спостерігатися різного роду крововиливи, біль і набряки в ногах, синюшний відтінок шкірного покриву, випадання волосся, вугрі, а також кровоточивість ясен.

Кожен з наведених вітамінів виконує відведену йому роль у становленні, розвитку живого організму. Якщо ви забезпечуєте собі повноцінний вітамінний раціон щодня, то турбувати різного роду захворювання вас будуть набагато рідше. Будьте здорові!

Источник:Telegraf


Leave a Reply

Your email address will not be published.