П’ять ознак наявності тромбу

Пять признаков наличия тромба

Тромби – це кров’яні згустки, які утворюються в кровоносних судинах. Але одна справа, коли вони утворюються на місці саден, порізів або ран, щоб зупинити кровотечу – і зовсім інша ситуація, коли тромби виникають всередині судин, перешкоджаючи потоку крові.

Чим це загрожує для людини?

За статистикою кожен четвертий житель у світі помирає від проблем, які були спровоковані тромбозом. Він може бути венозним і артеріальним, в залежності від того, де утворився (в вені або артерії).

Найчастіше згустки крові (тромби) утворюються в глибоких венах ніг, які потім можуть переміщатися кровотоком, і потрапити в легені, викликавши тромбоемболію. Як глибокий тромбоз вен, так і проблеми з легеневою артерією можуть стати потенційно смертельними медичними станами.

До факторів ризику тромбозу відносять тривалу нерухомість, іноді пов’язану з госпіталізацією, хірургічними операціями або іншими причинами. Люди, які мають спадкову схильність до цього захворювання, повинні бути особливо обережними.

Чи можна попередити розвиток тромбозу? Найбільш правильним рішенням буде: постаратися не запускати хворобу і при перших же її проявах, звертатися до лікаря – флеболога.

Читайте также:
Вчені: селфи говорить про психічний розлад

Симптоми, які повинні насторожити

Людині важливо знати основні ознаки, що вказують на наявність тромбу, так як вони не завжди помітні, і часто на них взагалі не звертають увагу.

  1. Поява набряків на одній з кінцівок

Це може бути тривожним сигналом, який свідчить про розвиток тромбозу глибоких вен.

Що при цьому відбувається в організмі? Погіршується приплив крові до окремих частин тіла, що відразу впливає на надходження кисню в достатній кількості до життєво важливих внутрішніх органів.

Фахівці радять самостійно уважно оглядати і промацувати свої ноги, так як саме вони найчастіше піддаються тромбозу. Ущільнення в ділянках вен – це вже привід для занепокоєння.

  1. Болі і поколювання в ногах

Такі симптоми є одним з ознак ТГВ (тромбозу глибоких вен). Ще гірше, якщо цей стан супроводжується судомами.

Спробуйте виконати на собі наступний тест: зігніть стопу, якщо при цьому в литках ніг виникають больові відчуття – то краще звернутися до лікаря. Не забудьте також прослідкувати за зміною кольору: проблемні ділянки придбають синюватий відтінок.

Читайте также:
Обережно - ожеледиця!

Якщо ж ви помітили у себе появу червоних смуг ( «прожилок») на шкірі, які розташовані паралельно венам, та ще й теплі при обмацуванні – то це ще один тривожний сигнал!

  1. Біль в грудях під час глибокого вдиху

До такої ситуації треба поставитися дуже серйозно. Можливо, що згустки крові стали накопичуватися в легенях, і можна задихнутися в будь-який момент!

Негайно вдавайтеся до допомоги фахівця.

  1. Відчуття задишки без видимих ​​причин

Буває так, що людина знаходиться зовсім в спокійному стані, не виконуючи ніякого фізичного навантаження – і раптом утруднюється дихання. Іноді це може супроводжуватися і запамороченням.

Лікарі вважають, що в таких випадках згустки крові можуть утворюватися навколо легень, і допомога потрібна негайно.

  1. Кашель

Людина може кашляти з різних приводів, але, а якщо вони відсутні, і рентген «чистий» – то тоді є підозра на тромбоз. Тим більше, якщо при цьому спостерігаються болі в грудях, збивається серцевий ритм, а іноді виникає і відхаркування кров’ю, – то відкладати візит до лікаря не можна.

Крім перерахованих симптомів, у людини нерідко буває незрозуміле почуття тривожності. Однак з фізіологічної боку все зрозуміло: легені недостатньо забезпечуються кров’ю, а організму в цілому не вистачає кисню – це і викликає таку реакцію.

Читайте также:
Магнітні бурі у вересні 2018: розклад по датах

Наявність тромбів може реально загрожувати життю, а рання діагностика на сучасних приладах допоможе запобігти серйозних проблем зі здоров’ям.

Продукти, які сприяють розрідженню крові

Вчені назвали, що можна включати в раціон харчування, щоб не допускати формування тромбів.

На першому місці виявився часник, який в сирому вигляді перешкоджає появі на стінках судин утворень, які заважають нормальній циркуляції крові. Його можна додавати в різні страви замість солі.

Далі куркумін і корінь імбиру: вони істотно знижують рівень холестерину в крові, а також мають протизапальні властивості.

Для профілактики закупорки судин можна використовувати кайенский перець, діючи подібно до аспірину, він перешкоджає згущенню крові.

Журавлина і томати зміцнюють кровоносну систему, знижуючи ризик розриву судин.

В ананасі, який вважається самим унікальним фруктом, було виявлено речовину – бромелайн, що розріджує кров.

У тих випадках, коли тромбоз вже має місце, то проблему можна вирішити тільки лікувальним або хірургічним шляхом.

Але якщо уважно ставитися до свого здоров’я: правильне харчування, активний рух, щоб не застоювалася кров, регулярні відвідування лікаря – то розвитку захворювання можна запобігти.

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.