Як правильно вибрати питну воду

Как правильно выбрать питьевую воду

У літню пору потреба в воді значно зростає. Але наскільки вона безпечна, і яку воду взагалі краще не пити – спробуємо розібратися.

Особливості мінеральної води

За даними фахівців майже сімсот мільйонів людей в світі п’ють воду, яка небезпечна не тільки для здоров’я, а й для життя. Якщо вдуматися в цю інформацію, то стає зрозуміло, як пощастило населенню тих країн, які багаті природними джерелами мінеральних вод.

Однак дієтологи застерігають: вживати велику кількість мінеральної води без оглядки на її дозування, можна тільки в тому випадку, якщо вона столова. Інші її види потрібно пити обережно, інакше замість очікуваного оздоровлення організму, навпаки виникнуть проблеми зі здоров’ям.

Вода, яка надходить в продаж, розрізняється за ступенем мінералізації (яка вказана на етикетці). Якщо в ній міститься до 4,5 грам мінералів на один літр – то це столова вода. Якщо ж зміст мінералів більше 4,5 г / л, то це вже лікувальна вода, яку потрібно пити тільки за призначенням або консультації лікаря.

Хімічний склад мінеральної води також різниться. Основні її види: гідрокарбонатна (найприємніша на смак), хлоридна (солонувата), сульфатна (гіркуватий смак).

Мінеральну воду, збагачену киснем, рекомендують для людей, які страждають захворюваннями дихальної системи. Вода, збагачена сріблом, має бактерицидну дію, а йодом – заповнює дефіцит даного елемента.

Читайте также:
Чому шумить у вухах і як з цим боротися

На що звертати увагу при виборі бутильованої води

Експерти за якістю харчової продукції попереджають, що влітку до п’ятдесяти відсотків води в пляшках є фальсифікатом. Фахівці радять дотримуватися ряду правил, щоб не купити неякісну воду.

  1. Перш за все, треба перевірити достовірність номерів телефонів, зазначених на етикетках. Якщо номер не обслуговується або взагалі не існує, то це повинно насторожити.
  2. Далі звертайте увагу на чіткість і зовнішній вигляд маркування. Питну воду легше інших продуктів підробити, причому без особливих витрат.
  3. Зверніть також увагу на певні нюанси, які допоможуть перестрахувати себе. Наприклад, якщо на етикетці вказано, що дана вода з природних джерел однієї області, а розлита в місті досить віддаленому від зазначеного місця – то навряд чи вона буде якісною.
  4. Ставтеся пильно до рекламної інформації. Виробники часто вказують на етикетках якісь особливі якості води. Можна попросити сертифікат, що підтверджує зазначені ознаки реалізованої мінеральної води. Якщо таких документів не виявиться в наявності – воду краще не брати.

Будьте уважні! Питна фасована вода повинна відповідати прийнятим в окремій країні, стандартам.

Яка тара краще для збереження води

Важливим моментом при виборі води буде її тара. Для спеки пластикові пляшки вважаються найнебезпечнішими. Це пов’язано з тим, що при нагріванні понад тридцять градусів хімічні сполуки з тари мігрують в воду.

Читайте также:
Чи можна використовувати сольовий розчин для лікування нежиті?

Страшно уявити в яку суміш перетворюється вода, яку реалізують на пляжах і на вулицях під відкритим сонцем, де температура піднімається до 40 градусів і вище.

Експерти радять не купувати воду в кольорових пляшках, так як в них більше шкідливих компонентів, ніж в прозорих. Також краще підійде більш жорстка тара – вона менше піддається перегріву і деформації.

Найкориснішою для здоров’я вважається скляна тара, хоч вона і менш практична, а коштує дорожче. Скло буде краще захищати воду від сонячних променів, сприяючи збереженню її якості.

Додаткові нюанси, які потрібно враховувати, обираючи воду

Не можна ігнорувати умови і терміни зберігання бутильованої води. Незважаючи на те, що зазвичай на етикетках вказують термін придатності один рік, рекомендується вживати воду протягом трьох – чотирьох місяців з моменту її виробництва.
Читайте також: Користь і шкода біологічно активних добавок

Однак, як кажуть експерти, без додавання консервантів неможливо довго зберігати воду. Самим нешкідливим з консервантів виступає вуглекислий газ. Але і від нього користі ніякої, крім ще більшого бажання випити рідини.

Звертайте увагу на наявність в пляшках з водою, осаду і різних домішок. Якісна вода буде мати прозорий вигляд.

На етикетках з мінеральною водою повинен бути вказаний номер свердловини і тип води.

Читайте также:
У чому користь морської капусти

Будьте уважні і розбірливі у виборі своєї питної води, щоб не нашкодити здоров’ю!

Понравилось
( 1 , average 5 from 5 )
Наталья / автор статьи
Наталья, редактор. Автор рубрики "Здоровье": граммотный биолог, увлекающийся психологией, будет заботиться о вашем здоровье, внешнем виде и внутреннем состоянии души. "Надеюсь мои статьи будут полезны и помогут вам быть здровыми и счастливыми."
Будь ласка, поділіться з друзями:
Все найцікавіше: новини, дозвілля і цікаві факти
Leave a Reply

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Нажимая на кнопку "Отправить", Вы соглашаетесь с Политикой обработки персональных данных.

Thanks!

Our editors are notified.